4. kolejka Ligi Mistrzów: Bayern Monachium - FC Salzburg 3-1 (1-0)

25 listopada na Allianz Arena w Monachium odbył się mecz 4. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Bayernu Monachium i Salzburga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bayernu Monachium 3-1.

M. Berisha 73'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Salzburga przebywa na dole tabeli zajmując 28. pozycję, za to zespół Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Bayernu Monachium.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Manuel Neuer z Bayernu Monachium. Była to 24. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Bayernu Monachium otworzyli wynik. W 42. minucie bramkę zdobył Robert Lewandowski.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Bawarczyków”.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Marcowi Roce, zawodnikowi gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Bayernu Monachium, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie wynik na 2-0 podwyższył Kingsley Coman. Bramka padła po podaniu Leona Goretzki.

W 58. minucie żółtą kartkę obejrzał Sékou Koïta z zespołu gości. W 62. minucie Serge Gnabry zastąpił Leroya Sanégo. W 63. minucie w drużynie Bayernu Monachium doszło do zmiany. Lucas Hernández wszedł za Benjamina Pavarda.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Marc Roca osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 48. minucie.

Niedługo później Leroy Sané wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayernu Monachium, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie meczu. Asystę zanotował Kingsley Coman.

Bramkarz ”Bawarczyków” wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż 11 razy, ale nie zachował czystego konta. W 73. minucie wynik ustalił Mërgim Berisha. Przy strzeleniu gola asystował Rasmus Nissen.

W doliczonej czwartej minucie starcia żółtą kartką został ukarany Mohamed Camara, zawodnik Salzburga. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

FC Salzburg
24′ Manuel Neuer
Cican Stanković
63′ Benjamin Pavard
Rasmus Kristensen Nissen
Jerome Boateng
André Ramalho Silva
David Alaba
Maximilian Wöber
79′ Chris Richards
Andreas Ulmer
Leon Goretzka
Zlatko Junuzović71′
62′ Serge Gnabry
Enock Mwepu72′
 52′ 78′ Kingsley Coman
Dominik Szoboszlai71′
48′ 66′ Marc Roca Junqué
Mohamed Camara90′
Thomas Mueller
Mërgim Berisha  73′
 42′ Robert Lewandowski
Sékou Koïta58′
Alexander Nübel
Carlos Miguel Coronel
Bright Akwo Arrey-Mbi
Alexander Walke
63′ Lucas Hernández Pi
Patrick Farkas
78′ . Douglas Costa
Jérôme Junior Onguéné
79′ Aginaga Javi Martinez
Oumar Mickael Solet Bomawoko
Jamal Musiala
Albert Vallci
Eric Maxim Choupo-Moting
Majeed Ashimeru72′
62′  68′ Leroy Sané
Luka Sučić71′
Joshua Zirkzee
Karim-David Adeyemi71′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną ”Bawarczykom”, a piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Salzburga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.