4. kolejka Ligi Mistrzów: Atletico Madryt - Lokomotiw Moskwa 0-0

25 listopada na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie odbył się pojedynek 4. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Atletico i Lokomotiwu. Mecz zakończył się remisem 0-0.

Liga Mistrzów
2020-11-25 21:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Arbiter: Slavko Vinčić
Atletico Madryt
Lokomotiw Moskwa
0
0

Drużyna Lokomotiwu przed meczem zajmowała 24. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Atletico wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut jedenastka Atletico zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lokomotiwu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie Llorente został zastąpiony przez Thomasa Lemara. W tej samej minucie Renan Lodi został zmieniony przez Hermosa, co miało wzmocnić drużynę Atletico. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając François Kamano na Dmitriego Rybchinskiego w 76. minucie.

W tej samej minucie w zespole Lokomotiwu doszło do zmiany. Stanislav Magkeev wszedł za Antona Miranchuka. Trener Atletico postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Yannicka Carrasca i na pole gry wprowadził napastnika Sergia Camella. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Murilo Cerqueira Paim
60′ Renan Augusto Lodi dos Santos
Maciej Rybus
Jorge Resurrecion Merodio Koke
Władisław Ignatjew
60′ Marcos Llorente Moreno
Daniil Kulikov
80′ Yannick Carrasco
Andrey Savin
60′ Mario Hermoso Canseco
Vitali Lystsov
Ricard Sánchez Sendra
Stanislav Magkeev76′
60′ Thomas Lemar
Maksim Mukhin
80′ Sergio Camello Pérez
Dmitri Rybchinskiy76′
Ivan Šaponjić
Antonio Eder
Germán Valera Karabinaite
Vitali Lisakovich

Rifat Żemaletdinow

Jedenastka Atletico miała 16 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Atletico w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.