3. kolejka Ligi Mistrzów: Tottenham Hotspur Londyn - Crvena Zvezda Belgrad 5-0 (3-0)

22 października na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie odbyło się starcie 3. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Tottenhamu Londyn i Crvena Zvezda. Mecz zakończył się zwycięstwem Tottenhamu Londyn 5-0. Spotkanie obejrzało 51 743 widzów.

Liga Mistrzów
2019-10-22 21:00 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 51743 | Arbiter: M. Guida
E. Lamela 57'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tottenhamu Londyn (”Koguty”) w dziewiątej minucie spotkania, gdy Harry Kane strzelił pierwszego gola. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Erik Lamela.

Niedługo później Heung-min Son wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tottenhamu Londyn, zdobywając kolejną bramkę w 16. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy golu ponownie zaliczył Erik Lamela.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 44. minucie Heung-min Son ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0. Przy strzeleniu gola pomógł Tanguy NDombèlé.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tottenhamu Londyn w 57. minucie spotkania, gdy Erik Lamela zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Serge'a Auriera.

W 62. minucie Cañas zastąpił Njegoša Petrovicia. W tej samej minucie Tómané został zmieniony przez Milana Pavkova, co miało wzmocnić zespół Crvena Zvezda. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Heung-min Sona na Erica Diera.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Harry Kane z Tottenhamu Londyn. Bramka padła po podaniu Tanguy'ego NDombèlégo.

Po chwili trener Crvena Zvezda postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Aleksa Vukanović, a murawę opuścił Rajiv van La Parra. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Nemani Milunoviciowi z Crvena Zvezda. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-0.

Nemanja Milunović83′
73′ Jan Vertonghen
Milan Rodić
79′ Dele Alli
José Alberto Cañas Ruiz Herrera62′
 57′ Erik Lamela
Mateo Ezequiel García
Tanguy Ndombèlé Alvaro
Marko Marin
Moussa Sissoko
Rajiv van La Parra82′
 9′, 72′ Harry Kane
Miloš Vulić
 16′, 44′ 68′ Heung-min Son
António Manuel Fernandes Mendes62′
Brandon Austin
Zoran Popović
73′ Juan Marcos Foyth
Srđan Babić
68′ Eric Dier
Jander Ribeiro Santana
Christian Eriksen
Mirko Ivanić
79′ Giovani Lo Celso
Njegoš Petrović62′
Lucas Moura
Milan Pavkov62′
Harry Winks
Aleksa Vukanović82′

Sędzia nie ukarał ”Koguty” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.