3. kolejka Ligi Mistrzów: SL Benfica Lizbona - Olympique Lyon 2-1 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 23 października, jedenastka Benfiki Lizbona wygrała z Olympique Lyon 2-1 (1-0). Mecz na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie obejrzało 53 035 widzów.

Liga Mistrzów
2019-10-23 21:00 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Widzów: 53035 | Arbiter: Kružliak
M. Depay 70'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benfiki Lizbona w czwartej minucie spotkania, gdy Rafa Silva zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Franco Cervi.

W 10. minucie kartką został ukarany Marcelo, zawodnik gości. W 20. minucie za Rafę Silvę wszedł Pizzi. Między 26. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Olympique Lyon i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Benfiki Lizbona.

W 56. minucie Martin Terrier został zmieniony przez Thiaga Mendesa, co miało wzmocnić jedenastkę ”Les Gones”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harisa Seferovicia na Carlosa Viníciusa. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Gedsonowi Fernandesowi z Benfiki Lizbona. Była to 59. minuta starcia.

Po chwili trener Olympique Lyon postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Gnaly'ego Corneta. Na boisko wszedł Bertrand Traoré, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 70. minucie Memphis Depay wyrównał wynik meczu. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Léo Dubois.

W następstwie utraty bramki trener Benfiki Lizbona postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Franca Cerviego i na pole gry wprowadził napastnika Raúla de Tomása, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Pizzi.

W 88. minucie w drużynie Olympique Lyon doszło do zmiany. Jeff Reine-Adélaïde wszedł za Houssema Aouara. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Antonio Guedes Marcelo10′
78′ Franco Emanuel Cervi
Houssem Aouar88′
Gabriel Appelt Pires
Martin Terrier56′
59′ Gedson Carvalho Fernandes
Lucas Tousart
Florentino Ibrain Morris Luís
Moussa Dembélé26′
 4′ 20′ Silva Rafa
Memphis Depay  70′
59′ Haris Seferović
Pereira Da Silva Rafael
20′  85′ 41′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Kenny Tete
Adel Taarabt
Thiago Henrique Mendes Ribeiro56′
59′ Carlos Vinícius Alves Morais
Jeff Reine-Adélaïde88′
78′ Raúl de Tomás Gómez
Bertrand Isidore Traoré66′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.