3. kolejka Ligi Mistrzów: RB Lipsk - Zenit Sankt Petersburg 2-1 (0-1)

W spotkaniu 3. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 23 października, zespół RB Lipsk wygrał z Zenitem 2-1 (0-1). Mecz na Red Bull Arena w Lipsku obejrzało 41 058 widzów.

Liga Mistrzów
2019-10-23 18:55 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 41058 | Arbiter: A. Palabiyik
J. Rakicki 25'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka RB Lipsk wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu dostał Wílmar Barrios z drużyny gości. Była to ósma minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zenitu w 25. minucie spotkania, gdy Jarosław Rakicki strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zenitu.

Drugą połowę jedenastka RB Lipsk rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tima Wernera wszedł Matheus Cunha.

Zespół RB Lipsk otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Konrad Laimer. Przy zdobyciu bramki pomagał Marcel Sabitzer.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę RB Lipsk przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie wynik ustalił Marcel Sabitzer. Asystę zanotował Lukas Klostermann.

W 65. minucie Oleg Szatow został zastąpiony przez Yordana Osoria. Chwilę później trener RB Lipsk postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Ademolę Lookmana. Na boisko wszedł Yussuf Yurary, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie Sardar Azmoun został zmieniony przez Dalera Kuziajewa, a za Sebastiána Driussiego wszedł na boisko Robert Mak, co miało wzmocnić jedenastkę Zenitu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Konrada Laimera na Diego Demmego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Wílmar Enrique Barrios Terán8′
 49′ 86′ Konrad Laimer
Magomed Ozdojew
 59′ Marcel Sabitzer
Oleg Szatow65′
46′ Timo Werner
Artjom Dziuba
69′ Ademola Lookman
Sardar Azmoun75′
Emil Forsberg
Sebastián Driussi82′
Yvon Landry Mvogo
Andriej Łuniow
86′ Diego Demme
Daler Kuziajew75′
46′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Robert Mak82′
69′ Yussuf Yurary Poulsen
Jurij Żyrkow

Drużyna RB Lipsk była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Zenitu przyznał jedną żółtą.