3. kolejka Ligi Mistrzów: Lille OSC - Valencia Club de Futbol 1-1 (0-0)

W starciu 3. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 23 października, drużyna Lille OSC zremisowała z Valencia CF 1-1 (0-0). Mecz na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve D'ascq obejrzało 47 488 widzów.

Liga Mistrzów
2019-10-23 21:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 47488 | Arbiter: D. Aytekin
Lille OSC
Valencia Club de Futbol
1
1
J. Ikoné 90'
D. Czeryszew 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Valencia CF wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Lille OSC (”Mastify”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Valencia CF była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Lille OSC: Mehmetowi Çelikowi w 21. i Luizowi Araujowi w 42. minucie.

Drugą połowę drużyna Valencia CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Geoffreya Kondogbię wszedł Carlos Soler.

Dopiero w drugiej połowie Denis Czeryszew wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valencia CF, strzelając gola w 63. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystował Kevin Gameiro.

W 65. minucie Luiz Araujo zastąpił Nanitama Ikonégo. W tej samej minucie w zespole Valencia CF doszło do zmiany. Lee Kang-In wszedł za Kevina Gameirę. W następstwie utraty gola trener Lille OSC postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Yusufa Yazıcı i na pole gry wprowadził napastnika Loica Remego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę dostał Mouctar Diakhaby z drużyny gości. W 84. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Mouctar Diakhaby, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 82. minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia arbiter ukarał żółtą kartką Tiaga Djaló, piłkarza Lille OSC.

W 87. minucie w drużynie Lille OSC doszło do zmiany. Jonathan Bamba wszedł za Tiaga Djaló. W tej samej minucie trener Valencia CF postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Denisa Czeryszewa wszedł Ezequiel Garay, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Valencia CF nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz. W doliczonej trzeciej minucie spotkania żółtą kartką został ukarany Maximiliano Gómez, zawodnik gości.

Mimo że zespół Lille OSC nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 91 ataków oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Nanitamo Ikoné. Asystę przy golu zaliczył Benjamin André.

W ósmej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Gabriel z ”Mastifów”. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jaume Vicent Costa Jordá
21′ Mehmet Zeki Çelik
Gabriel Armando de Abreu
90′ Gabriel dos Santos Magalhães
Mouctar Diakhaby82′ 84′
86′ 87′ Tiago Emanuel Embalo Djaló
Francis Coquelin
José Fonte
Denis Czeryszew  63′ 87′
Boubakary Soumaré
Geoffrey Kondogbia46′
71′ Yusuf Yazıcı
Daniel Parejo
Benjamin André
Daniel Wass
Victor James Osimhen
Maximiliano Gómez90′
42′ 65′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Kang-In Lee65′
65′  90′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Carlos Soler Barragán46′
87′ Jonathan Bamba
Ferran Torres García
71′ Loic Remy
Manuel Javier Vallejo Galván

Pomimo wyraźnej przewagi drużyny Lille OSC nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona sześć celnych strzałów.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a ”Mastifom” przyznał cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.