3. kolejka Ligi Mistrzów: Atletico Madryt - Bayer 04 Leverkusen 1-0 (0-0)

W spotkaniu 3. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 22 października, zespół Atletico zwyciężył z Bayerem Leverkusen 1-0 (0-0). Mecz na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie obejrzało 56 776 widzów.

Liga Mistrzów
2019-10-22 18:55 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Widzów: 56776 | Arbiter: A. Soares Dias
Atletico Madryt
Bayer 04 Leverkusen
1
0
A. Morata 78'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie José Gimenez zastąpił Hermosa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Karim Bellarabi z Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”). Była to 38. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie kartką został ukarany Koke, zawodnik Atletico. Po godzinie gry w jedenastce Atletico doszło do zmiany. Thomas Lemar wszedł za Ángela Correę.

Trener Atletico postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Koke'a i na pole gry wprowadził napastnika Alvara Moratę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 76. minucie w jedenastce ”Aptekarz” doszło do zmiany. Paulinho wszedł za Kaiego Havertza.

Dopiero pod koniec meczu Alvaro Morata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico, zdobywając bramkę w 78. minucie pojedynku. Asystę zanotował Renan Lodi.

Lars Bender
15′ José Gimenez
Kai Havertz76′
54′ 70′ Jorge Resurrecion Merodio Koke
Nadiem Amiri
Thomas Teye Partey
Julian Baumgartlinger
. Saul Niguez
Kerem Demirbay84′
62′ Ángel Martín Correa
Aleksandar Dragovic90′
15′ Mario Hermoso Canseco
Panagiotis Retsos
62′ Thomas Lemar
Lucas Nicolás Alario84′
Marcos Llorente Moreno
Moussa Diaby
Victor Machin Perez Vitolo
Joel Pohjanpalo
70′  78′ Alvaro Morata
Paulo Henrique Sampaio Filho76′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.