2. runda el. Ligi Mistrzów: Zwycięstwo Steauy Bukareszt, cały mecz Szukały

Nie było niespodzianek w pierwszych czterech środowych meczach 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Steaua Bukareszt z Łukaszem Szukałą w składzie pokonała na wyjeździe norweski Stromsgodset 1-0. W ostatnim meczu pierwszej serii 2. rundy Legia Warszawa po słabiutkim meczu zaledwie zremisowała z St. Patrick's Dublin 1-1. Rewanże za tydzień.

Eliminacje Ligi Mistrzów: Zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

W stawce zespołów walczących w 2. rundzie Steaua ma najwyższy współczynnik i w środę wywiązała się z roli faworyta. Z Drammen wywiozła jednobramkową zaliczkę, która stawią ją w korzystnej sytuacji przed rewanżem w Rumunii.

Gola w 49. minucie strzelił Gabriel Iancu. Polski obrońca rozegrał całe spotkanie.

Wysokie zwycięstwo odniósł inny faworyt - FK Ludogorets 1947 Razgrad, który pokonał u siebie F91 Dudelange 4-0. Gospodarze oddali dziewięć celnych strzałów na bramkę rywali, a zespół z Luksemburga tylko dwa.

Bohaterem meczu Dinamo Tbilisi - FK Aktobe 0-1 był bramkarz gości Andriej Sidielnikow. Obronił każdy z ośmiu celnych strzałów rywali, a jego zespół wywiózł jednobramkową zaliczkę dzięki golowi Danila Neco w 51. minucie.

Dowiedz się więcej na temat: Liga Mistrzów | Steaua Bukareszt | Malmo