2. kolejka Ligi Mistrzów: Sevilla Futbol Club - Stade Rennes FC 1-0 (0-0)

28 października na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbyło się spotkanie 2. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Sevilla FC i Stade Rennes. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sevilla FC 1-0.

Liga Mistrzów
2020-10-28 21:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Arbiter: Cüneyt Çakιr
Sevilla FC
Stade Rennes FC
1
0
L. de Jong 55'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Daniele Rugani został zmieniony przez Nayefa Aguerda.

Po pół godzinie gry arbiter pokazał kartkę Óliverowi Torresowi, zawodnikowi Sevilla FC. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie w drużynie Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) doszło do zmiany. James Lea wszedł za Benjamina Bourigeauda. W 53. minucie kartkę dostał Marcos Acuna z Sevilla FC.

Jedyną bramkę meczu zdobył Luuk de Jong dla jedenastki Sevilla FC. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcos Acuna.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Czerwono-Czarni: Jamesowi Lei w 58. i Jonasowi Martinowi w 62. minucie. W 76. minucie Óliver Torres został zmieniony przez Ivana Rakiticia, co miało wzmocnić zespół Sevilla FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brandona Soppy'ego na Dalberta Henriquego. Trener Stade Rennes postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Bena Halfona i na pole gry wprowadził napastnika Romaina Del Castillo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 87. minucie sędzia ukarał kartką Damiena Da Silvę, piłkarza gości.

Daniele Rugani17′
53′ Marcos Acuna
Hamari Traoré
89′ Joan Jordán Moreno
Benjamin Bourigeaud49′
31′ 76′ Óliver Torres Munoz
Ben Halfon77′
Francisco Fernando
Jonas Martin62′
Lucas Ariel Ocampos
Jeremy Doku
 55′ 85′ Luuk de Jong
Serhou Yadaly Guirassy
85′ Munir El Haddadi
Dalbert Henrique Chagas Estevão77′
89′ Nemanja Gudelj
Gerzino Nyamsi
76′ Ivan Rakitić
Adrien Truffert
Óscar Rodríguez Arnaiz
Gnantin Yann Gboho
85′ Franco Damián Vázquez
James Edward Lea Siliki49′ 58′
Antonio Zarzana Pérez
Chimuanya Ugochukwu
85′ Youssef En-Nesyri
Romain Del Castillo77′
Carlos Fernandez
Adrien Hunou

Georginio Rutter

Jedenastka Sevilla FC była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Sevilla FC, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników.