2. kolejka Ligi Mistrzów: Manchester United - RB Lipsk 5-0 (1-0)

28 października na Old Trafford w Manchesterze odbyło się spotkanie 2. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Man United i RB Lipsk. Starcie zakończyło się zwycięstwem Man United 5-0.

A. Martial 87'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Mason Greenwood wywołał eksplozję radości wśród kibiców Man United , zdobywając bramkę w 21. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Paul Pogba.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Nemanja Matić z Man United. Była to 34. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Man United.

W 46. minucie sędzia ukarał kartką Benjamina Henrichsa, zawodnika gości. W 63. minucie Mason Greenwood został zmieniony przez Marcusa Rashforda.

W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w jedenastce RB Lipsk za Benjamina Henrichsa wszedł Marcel Sabitzer, a w zespole Man United Nemanja Matić zmienił Scotta McTominaya. Trener RB Lipsk postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Christophera Nkunku i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Soerlotha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Man United doszło do zmiany. Bruno Fernandes wszedł za Donnego van de Beeka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w 74. minucie spotkania, gdy Marcus Rashford strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Bruno Fernandes.

W 76. minucie w zespole RB Lipsk doszło do zmiany. Justin Kluivert wszedł za Kevina Kampla. Na 13 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Justinowi Kluivertowi z jedenastki gości.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 78. minucie Marcus Rashford po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-0.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Axel Tuanzebe, Edinson Cavani, a na ich miejsce weszli Aaron Wan-Bissaka, Paul Pogba. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia kartkę dostał Marcel Sabitzer, zawodnik RB Lipsk.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w 87. minucie spotkania, gdy Anthony Martial strzelił z karnego czwartego gola.

W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Marcus Rashford z Man United. Asystę zanotował Anthony Martial.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-0.

Peter Gulacsi
81′ Aaron Wan-Bissaka
Daniel Olmo Carvajal
81′ Paul Pogba
Christopher Nkunku65′
34′ 63′ Nemanja Matić
José Ángel Esmoris Tasende
68′ Donny van de Beek
Kevin Kampl76′
 21′ 63′ Mason Greenwood
Yussuf Yurary Poulsen
 87′ (k.) Anthony Martial
Eric Martel
81′ Axel Tuanzebe
Vilmos Tamás Orban
Brandon Williams
Tyler Adams
68′ Bruno Miguel Borges Fernandes
Dennis Borkowski
Daniel James
Marcel Sabitzer63′ 86′
Juan Mata
Lazar Samardžić
63′ Scott McTominay
Joscha Wosz
81′ Edinson Cavani
Hee-Chan Hwang
Odion Jude Ighalo
Justin Kluivert76′ 77′
63′  74′, 78′, 90′ Marcus Rashford
Alexander Soerloth65′

Zawodnicy Man United otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół RB Lipsk w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.