2. kolejka Ligi Mistrzów: Lokomotiw Moskwa - Bayern Monachium 1-2 (0-1)

27 października na RZD Arena w Moskwie odbył się mecz 2. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Lokomotiwu i Bayernu Monachium. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bayernu Monachium 2-1.

J. Kimmich 79'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Leon Goretzka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayernu Monachium (”Bawarczycy”), zdobywając bramkę w 13. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Benjamin Pavard.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dmitri Zhivoglyadov z jedenastki gospodarzy. Była to 17. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bayernu Monachium.

Na drugą połowę zespół Bayernu Monachium wyszedł w zmienionym składzie, za Thomasa Muellera, Leona Goretzkę weszli Serge Gnabry, Javi Martínez. Także drużyna Lokomotiwu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vedrana Czorlukę wszedł Slobodan Rajković. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Hernándeza z Bayernu Monachium, a w 50. minucie Murila z drużyny przeciwnej.

W 69. minucie Kingsley Coman zastąpił Douglasa Costę.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wyrównującą bramkę dla piłkarzy gospodarzy zdobył Anton Miranchuk. Przy zdobyciu bramki asystował Zé Luís.

W 75. minucie w drużynie Lokomotiwu doszło do zmiany. Dmitri Rybchinskiy wszedł za Fiodora Smołowa. Trener Lokomotiwu postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Władisława Ignatjewa i na pole gry wprowadził napastnika Rifata Żemaletdinowa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu Monachium w 79. minucie spotkania, gdy Joshua Kimmich strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Javi Martínez.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Rifat Żemaletdinow z Lokomotiwu. W 89. minucie w drużynie Lokomotiwu doszło do zmiany. Vitali Lisakovich wszedł za Daniila Kulikova. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Manuel Neuer
17′ Dmitri Zhivoglyadov
Benjamin Pavard
46′ Vedran Czorluka
Niklas Süle
50′ Murilo Cerqueira Paim
David Alaba
Maciej Rybus
Lucas Hernández Pi47′
76′ Władisław Ignatjew
Joshua Kimmich  79′
75′ Fiodor Smołow
Thomas Mueller46′
 70′ Anton Miranczuk
Kingsley Coman69′
Grzegorz Krychowiak
Leon Goretzka  13′ 46′
89′ Daniil Kulikov
Bouna Sarr
46′ Slobodan Rajković
. Douglas Costa69′
Aleksandr Siljanov
Aginaga Javi Martinez46′
Maksim Mukhin
Jamal Musiala
75′ Dmitri Rybchinskiy
Marc Roca Junqué
Antonio Eder
Eric Maxim Choupo-Moting
François Kamano
Serge Gnabry46′
89′ Vitali Lisakovich
Leroy Sané
76′ 84′ Rifat Żemaletdinow

Zespół ”Bawarczyków” był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze Lokomotiwu otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Lokomotiwu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.