2. kolejka Ligi Mistrzów: Liverpool FC - FC Midtjylland 2-0 (0-0)

27 października na Anfield odbył się mecz 2. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Liverpool FC i Midtjyllandu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Liverpool FC 2-0.

Mohamed Salah 90'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Midtjylland: Alexandrowi Scholzowi w 19. i Frankowi Ogochukwu w 25. minucie.

W 30. minucie w zespole Liverpool FC (”The Reds”) doszło do zmiany. Rhys Williams wszedł za Fabinha. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jensa-Lysa Cajustego z Midtjyllandu, a w 41. minucie Jamesa Milnera z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Liverpool FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jordana Hendersona wszedł Georginio Wijnaldum.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Liverpool FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Diogo Jota. W zdobyciu bramki pomógł Trent Alexander-Arnold.

W 60. minucie Takumi Minamino zastąpił Mohameda Salaha. W tej samej minucie w jedenastce ”The Reds” doszło do zmiany. Sadio Mané wszedł za Divocka Origiego. Po chwili trener Midtjyllandu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Awera Bula. Na boisko wszedł Mikael Anderson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Paulinhowi z drużyny gości. Była to 90. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Reds” w 90. minucie spotkania, gdy Mohamed Salah zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Eric Joel Andersson
30′ Tavares Fabinho
Jens-Lys Michel Cajuste32′ 81′
41′ James Milner
Anders Laustrup Dreyer
46′ Jordan Henderson
Awer Bul Mabil66′
 55′ 81′ Diogo José Teixeira da Silva
Frank Ogochukwu Onyeka25′
61′ Takumi Minamino
Pione Sisto72′
60′ Divock Origi
Dion Johan Cools
30′ Rhys Williams
Manjrekar James
Jake Cain
Nikolas Langberg Dyhr
Curtis Jones
Mikael Neville Anderson66′
46′ Georginio Wijnaldum
Bozhidar Boykov Kraev81′
60′ Sadio Mané
Evander da Silva Ferreira72′
81′ . Roberto Firmino
Nicolas Martin Hautorp Madsen
61′  90′ (k.) Mohamed Salah
Gustav Tang Isaksen

Luca Pfeiffer81′

Lasse Vibe

Zespół ”The Reds” był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

”The Reds” obejrzały w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Midtjyllandu w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.