2. kolejka Ligi Mistrzów: FK Krasnodar - Chelsea Londyn 0-4 (0-1)

W starciu 2. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 28 października, zespół Krasnodaru przegrał wysoko z Chelsea FC 0-4 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie FK Krasnodar.

C. Pulisic 90'

Mecz rozpoczął się fatalnie dla jedenastki Chelsea FC (”The Blues”). W 14. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Jorginho spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Chelsea FC.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kristofferowi Olssonowi z jedenastki gospodarzy. Była to 22. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chelsea FC w 37. minucie spotkania, gdy Callum Hudson-Odoi strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Kai Havertz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chelsea FC.

W 71. minucie Mateo Kovaczić został zmieniony przez N'Gola Kantégo. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Chelsea FC: Mason Mount, Christian Pulisic, a na ich miejsce weszli Jorginho, Callum Hudson-Odoi.

Trener Krasnodaru postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Daniila Utkina i na pole gry wprowadził napastnika Magomeda-Shapiego Suleymanova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie arbiter przyznał kartkę Aleksandrowi Martynowiczowi z Krasnodaru.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC w 76. minucie spotkania, gdy Timo Werner zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Prawie natychmiast Hakim Ziyech wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chelsea FC, strzelając kolejnego gola w 79. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Timo Werner.

Między 80. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Krasnodaru: Kristoffer Olsson, Marcus Berg, na ich miejsce weszli: Eduard Spertsyan, Leon Sabua. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hakima Ziyecha, Bena Chilwella zajęli: Tamy Abraham, Emerson.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Christian Pulisic. Asystę zaliczył Tamy Abraham.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Cesar Azpilicueta
75′ Aleksandr Martynowicz
Mateo Kovaczić71′
22′ 82′ Kristoffer Olsson
Kai Havertz
Cristian Leonel Ramírez Zambrano
Luiz Frello Jorginho 14′ (k.) 71′
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Hakim Ziyech  79′ 80′
74′ Daniil Utkin
Timo Werner  76′ (k.)
87′ Marcus Berg
Andreas Christensen
87′ Leon Sabua
Reece James
82′ Eduard Spertsyan
Emerson Palmieri dos Santos81′
Maksim Kutovoy
Fikayo Tomori
74′ Magomed-Shapi Suleymanov
N'Golo Kanté71′

Mason Mount71′

Christian Pulisic71′  90′

Tamy Abraham80′

Olivier Giroud

Drużyna Chelsea FC była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Krasnodaru pokazał dwie żółte.

Jedenastka Krasnodaru w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.