2. kolejka Ligi Mistrzów: FC Porto - Olympiakos Pireus 2-0 (1-0)

27 października na Estádio Do Dragão odbył się mecz 2. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Porto i Olympiakos Pireus. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Porto 2-0.

Sérgio Oliveira 85'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 11. minucie spotkania, gdy Fábio Vieira strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto.

W 53. minucie Giorgos Masouras zastąpił Konstantinosa Fortounisa. Po godzinie gry sędzia ukarał kartką Jesusa Coronę, piłkarza Porto.

Trener Olympiakos Pireus postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Lazara Ranđelovicia i na pole gry wprowadził napastnika Brumę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Konstantinosa Fortounisa z Olympiakos Pireus, a w 82. minucie Andrésa Uribego z drużyny przeciwnej. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Pêpê Rodrigues, Koka, a na ich miejsce weszli Andreas Bouchalakis, Mathieu Valbuena.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Porto, zdobywając kolejną bramkę. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Sérgio Oliveira. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Moussa Marega.

W samej końcówce spotkania w jedenastce Porto doszło do zmiany. Romário Baró wszedł za Sérgia Oliveirę. W 90. minucie kartkę otrzymał Wilson Manafá z Porto. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

José Pedro Malheiro de Sá
90′ Wilson Migueis Manafá Jancó
Jose Holebas70′
82′ Andrés Mateus Uribe Villa
Yann Gérard M'Vila
61′ 69′ Jesus Corona
Lazar Ranđelović70′
70′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Giorgos Masouras53′
 11′ 60′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Andreas Bouchalakis84′
 85′ 89′ Sergio Oliveira
Mohamed Dräger
70′ Marko Grujić
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre70′
Mamadou Loum N'Diaye
Avraam Papadopoulos
89′ Romário Manuel Silva Baró
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues84′
Felipe Anderson Pereira Gomes
Konstantinos Fortounis53′ 80′
69′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Ahmed Hassan Mahgoub84′
Antonio Martínez López
Vasilios Sourlis
60′ Shoya Nakajima
Armindo Tué Na Bangna70′
João Mário Neto Lopes
Marios Vrousai
Mehdi Taremi

Drużyna Olympiakos Pireus miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy Porto dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Olympiakos Pireus w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.