2. kolejka Ligi Mistrzów: Borussia Dortmund - Zenit Sankt Petersburg 2-0 (0-0)

W starciu 2. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 28 października, drużyna Borussii Dortmund wygrała z Zenitem 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Signal-Iduna-Park.

E. Håland 90'

Od pierwszych minut jedenastka Borussii Dortmund zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Zenitu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Daler Kuziajew z Zenitu. Była to 26. minuta pojedynku.

Drugą połowę drużyna Zenitu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Artjoma Dziubę wszedł Andrey Mostovoy. W 67. minucie Mahmoud Dahoud został zmieniony przez Thorgana Hazarda.

W 71. minucie Daler Kuziajew został zmieniony przez Magomeda Ozdojewa, a za Sebastiána Driussiego wszedł na boisko Jurij Żyrkow, co miało wzmocnić jedenastkę Zenitu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Reusa na Juliana Brandta. W 77. minucie arbiter ukarał kartką Vyacheslava Karavaeva, piłkarza Zenitu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii Dortmund w 78. minucie spotkania, gdy Jadon Sancho strzelił z karnego pierwszego gola. W 81. minucie Wílmar Barrios został zmieniony przez Alekseya Sutormina, co miało wzmocnić jedenastkę Zenitu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jadona Sanchę na Thomasa Delaneya oraz Giovanniego Reynę na Jude'a Bellinghama.

Drużyna Zenitu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Erling Haaland. Asystę zanotował Jude Bellingham.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Douglas dos Santos Justino de Melo
66′ Mahmoud Dahoud
Aleksander Jerokin
 78′ (k.) 84′ Jadon Sancho
Daler Kuziajew26′ 71′
84′ Giovanni Alejandro Reyna
Sebastián Driussi74′
Axel Witsel
Marcus Wendel Valle da Silva
74′ Marco Reus
Wílmar Enrique Barrios Terán81′
 90′ Erling Haaland
Danil Krugovoy
84′ Jude Bellingham
Danila Prokhin
74′ Julian Brandt
Andrey Mostovoy46′
Reinier Jesus Carvalho
Leon Musaev
84′ Thomas Delaney
Magomed Ozdojew71′
66′ Thorgan Hazard
Aleksey Sutormin81′
Felix Passlack
Jurij Żyrkow74′
Tobias Raschl
Daniil Shamkin

Jedenastka Borussii Dortmund była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Borussii Dortmund żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.