2. kolejka Ligi Mistrzów: Atletico Madryt - FC Salzburg 3-2 (1-1)

W meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 27 października, zespół Atletico zwyciężył z Salzburgiem 3-2 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie.

Liga Mistrzów
2020-10-27 21:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Arbiter: Ovidiu Hațegan
Felipe 47' (samob.)

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Salzburg: André Ramalhowi w 12. i Maximilianowi Wöberowi w 23. minucie.

Tymczasem zawodnicy Atletico nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie bramkę zdobył Llorente.

W 30. minucie za Patsona Dakę wszedł Sékou Koïta.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 40. minucie Dominik Szoboszlai wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Mërgim Berisha.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 47. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Atletico Felipe.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się João Félix. Bramka padła po podaniu Ángela Correi.

Niedługo później trener Salzburga postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Zlatka Junuzovicia. Na boisko wszedł Majeed Ashimeru, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 63. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atletico: Renan Lodi, Hector Herrera, Luis Suarez, na ich miejsce weszli: Hermoso, Lucas Torreira, Thomas Lemar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maximiliana Wöbera, Sékou Koïty zajęli: Jérôme Onguéné, Noah Okafor. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Llorentemu z Atletico. Była to 64. minuta pojedynku.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Atletico przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania João Félix ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-2. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Thomas Lemar.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

André Ramalho Silva12′
47′ (samob.) Felipe Augusto de Almeida Monteiro
Maximilian Wöber23′ 63′
82′ Renan Augusto Lodi dos Santos
Andreas Ulmer
Ángel Martín Correa
Mohamed Camara
 29′ 64′ Marcos Llorente Moreno
Enock Mwepu
82′ Hector Herrera
Dominik Szoboszlai  40′
Jorge Resurrecion Merodio Koke
Zlatko Junuzović63′
82′ Luis Suarez
Mërgim Berisha
 52′, 85′ João Félix Sequeira
Patson Daka30′
Ivo Grbić
Carlos Miguel Coronel
José Gimenez
Alexander Walke
82′ Mario Hermoso Canseco
Patrick Farkas
Manuel Sánchez De La Peña
Jérôme Junior Onguéné63′
Ricard Sánchez Sendra
Oumar Mickael Solet Bomawoko
82′ Thomas Lemar
Albert Vallci
82′ Lucas Torreira Di Pascua