1. kolejka Ligi Mistrzów: Stade Rennes FC - FK Krasnodar 1-1 (0-0)

W meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 20 października, jedenastka Stade Rennes zremisowała z Krasnodarem 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Roazhon Park.

C. Ramírez 59'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kristoffera Olssona z Krasnodaru, a w 44. minucie Hamariego Traorégo z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) w 56. minucie spotkania, gdy Serhou Guirassy zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Drużyna Stade Rennes krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Cristian Ramírez. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tonny Trindade.

W 62. minucie Romain Del Castillo został zmieniony przez Jeremego Doku. W 63. minucie kartką został ukarany Eduardo Camavinga, zawodnik gospodarzy. Po chwili trener Stade Rennes postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Benjamina Bourigeauda. Na boisko wszedł Flavien Tait, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Krasnodaru doszło do zmiany. Jurij Gazinski wszedł za Daniila Utkina. Trener Krasnodaru postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Sergieja Pietrowa i na pole gry wprowadził napastnika Magomeda-Shapiego Suleymanova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Adrien Truffert, Adrien Hunou, a na ich miejsce weszli Dalbert Henrique, Eduardo Camavinga.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Flaviena Taita ze Stade Rennes, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Cristiana Ramíreza z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Matvey Safonov
44′ Hamari Traoré
Sergiej Pietrow72′
Damien Da Silva
Kaio Fernando da Silva Pantaleão
Nayef Aguerd
Egor Sorokin
81′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Evgeni Chernov
69′ Benjamin Bourigeaud
Kristoffer Olsson14′
63′ 81′ Eduardo Camavinga
Igor Smolnikow
Steven N'Zonzi
Cristian Leonel Ramírez Zambrano  59′ 90′
62′ Romain Del Castillo
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
 56′ (k.) Serhou Yadaly Guirassy
Aleks Matsukatov
81′ Adrien Truffert
Eduard Spertsyan
Gnantin Yann Gboho
Maksim Kutovoy
Ben Halfon
Magomed-Shapi Suleymanov72′
James Edward Lea Siliki

69′ 85′ Flavien Tait

62′ Jeremy Doku

81′ Adrien Hunou

Georginio Rutter

Przewaga zespołu Stade Rennes w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Jedenastka ”Czerwono-Czarnych” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Stade Rennes, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Krasnodaru w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.