1. kolejka Ligi Mistrzów: Paris Saint-Germain FC - Manchester United 1-2 (0-1)

W pojedynku 1. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 20 października, drużyna PSG przegrała z Man United 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Parc des Princes w Paryżu.

Liga Mistrzów
2020-10-20 21:00 | Stadion: Parc des Princes | Arbiter: Antonio Miguel Mateu Lahoz
M. Rashford 87'

Taktyka trenera drużyny Man United już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny Man United. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Man United otworzyli wynik. W 23. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Bruno Fernandes.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Neymara z PSG (”Les Parisiens”), a w 36. minucie Scotta McTominaya z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Man United.

Na drugą połowę zespół PSG wyszedł w zmienionym składzie, za Idrissę Gueye wszedł Moise Kean.

W 55. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Man United Anthony Martial. W 67. minucie Alex Telles zastąpił Paula Pogbę.

W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Axela Tuanzebe'a z Man United, a w 84. minucie Danila Pereirę z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie Marcus Rashford dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zanotował Paul Pogba.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Donny van de Beek, Daniel James, a na ich miejsce weszli Bruno Fernandes, Anthony Martial. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Moise'owi Keanowi z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

David de Gea
79′ Alessandro Florenzi
Axel Tuanzebe72′
Abdou Diallo
Luke Shaw
Presnel Kimpembe
Victor Lindeloef
86′ Layvin Kurzawa
Scott McTominay36′
78′ Ander Herrera Agüera
Aaron Wan-Bissaka
46′ Idrissa Gana Gueye
Frederico Rodrigues Santos
84′ Luis Helio Pereira Danilo
Alex Nicolao Telles67′
86′ Angel Di Maria
Bruno Miguel Borges Fernandes  23′ (k.) 88′
Kylian Mbappé
Anthony Martial 55′ (samob.) 88′
34′ . Neymar
Marcus Rashford  87′
Alexandre Letellier
Dean Henderson
Sergio Rico
Timothy Evans Fosu-Mensah
86′ Mitchel Bakker
Brandon Williams
79′ Colin Dagba
Donny van de Beek88′
78′ Alcantara Rafinha
Odion Jude Ighalo
Kays Ruiz-Atil
Facundo Pellistri Rebollo
86′ Pablo Sarabia García

46′ 90′ Moise Bioty Kean

Przewaga jedenastki ”Les Parisiens” w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom PSG w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół PSG w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.