1. kolejka Ligi Mistrzów: Lazio Rzym - Borussia Dortmund 3-1 (2-0)

20 października na Stadio Olimpico w Rzymie odbył się pojedynek 1. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Lazio Rzym i Borussii Dortmund. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lazio Rzym 3-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Szymona Czyża występującego w Lazio Rzym (”Orły”).

E. Håland 71'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Ciro Immobile wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lazio Rzym, strzelając gola w szóstej minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Carlos Correa.

W 23. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Borussii Dortmund Marwin Hitz. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Luis Alberto z jedenastki gospodarzy. Była to 42. minuta pojedynku.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Borussii Dortmund rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jude'a Bellinghama wszedł Giovanni Reyna. W 51. minucie za Luiza Felipego wszedł Wesley Hoedt.

W 62. minucie kartkę dostał Giovanni Reyna z Borussii Dortmund. W 65. minucie Łukasz Piszczek został zmieniony przez Juliana Brandta, co miało wzmocnić zespół Borussii Dortmund. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergeja Milinkovicia-Savicia na Jeana-Daniela Akpę oraz Carlosa Correę na Vedata Muriqiego.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Erling Haaland. Asystę zanotował Giovanni Reyna.

Drużyna Borussii Dortmund ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 76. minucie wynik na 3-1 podwyższył Jean-Daniel Akpa. Asystę przy bramce zanotował Ciro Immobile.

W 78. minucie Marco Reus został zmieniony przez Reiniera, co miało wzmocnić drużynę Borussii Dortmund. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Alberta na Marca Parola oraz Cira Immobilego na Felipe Caiceda. Na sześć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Thomas Strakosha, zawodnik gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Lazio Rzym
84′ Thomas Strakosha
Marwin Hitz 23′ (samob.)
Patricio Gabarron
Łukasz Piszczek65′
Francesco Acerbi
Thomas Delaney
51′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Mats Hummels
Adam Marušić
Jude Bellingham46′
67′ Sergej Milinković-Savić
Thomas Meunier
Mohamed Salim Fares
Jadon Sancho
42′ 80′ Romero Alconchel Luis Romero
Marco Reus78′
Lucas Pezzini Leiva
Raphaël Guerreiro
67′ Carlos Joaquín Correa
Axel Witsel
 6′ 80′ Ciro Immobile
Julian Brandt65′
51′ Wesley Hoedt
Reinier Jesus Carvalho78′
67′  76′ Jean-Daniel Akpa
Mahmoud Dahoud
Szymon Czyż
Ansgar Knauff
Gonzalo Escalante
Felix Passlack
80′ Marco Parolo
Tobias Raschl
80′ Felipe Caicedo
Giovanni Alejandro Reyna46′ 61′
67′ Vedat Muriqi
Dominik Wanner

Przewaga zespołu Borussii Dortmund w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Lazio Rzym w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.