1. kolejka Ligi Mistrzów: FC Midtjylland - Atalanta Bergamo 0-4 (0-3)

W starciu 1. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 21 października, zespół Midtjyllandu skompromitował się z Atalanta BC 0-4 (0-3). Pojedynek odbył się na MCH Arena w Herning.

Liga Mistrzów
2020-10-21 21:00 | Stadion: MCH Arena | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Aleksey Miranchuk 88'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atalanta BC w 26. minucie spotkania, gdy Duván Zapata zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Cristian Romero.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Atalanta BC, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie wynik na 0-2 podwyższył Alejandro Gomez. Bramka padła po podaniu Duvána Zapaty.

Niedługo później Luis Muriel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atalanta BC, zdobywając kolejną bramkę w 42. minucie spotkania.

W 60. minucie Sory Kaba zastąpił Evandera. Między 68. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atalanta BC: Alejandro Gomez, Luis Muriel, Duván Zapata, Remo Freuler, Cristian Romero, na ich miejsce weszli: Mario Pašalić, Josip Ilicić, Aleksey Miranchuk, Matteo Pessina, José Palomino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Awera Bula, Jensa-Lysa Cajustego, Pione'a Sisto, Franka Ogochukwu zajęli: Lasse Vibe, Nicolas Hautorp, Mikael Anderson, Bozhidar Boykov.

W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pione'a Sisto z Midtjyllandu, a w 84. minucie Cristiana Romera z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Aleksey Miranchuk. Asystę zanotował Josip Ilicić.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

Marten de Roon
87′ Frank Ogochukwu Onyeka
Hans Hateboer
Anders Laustrup Dreyer
Remo Freuler80′
75′ Awer Bul Mabil
Robin Gosens
76′ Jens-Lys Michel Cajuste
Alejandro Gomez  36′ 68′
74′ 87′ Pione Sisto
Luis Fernando Muriel Fruto  42′ 68′
60′ Sory Kaba
Josip Ilicić68′
87′ Mikael Neville Anderson
Aleksiej Miranczuk80′  88′
87′ Bozhidar Boykov Kraev
Mario Pašalić68′
60′ Evander da Silva Ferreira
Matteo Pessina80′
76′ Nicolas Martin Hautorp Madsen
Sam Lammers
Gustav Tang Isaksen

75′ Lasse Vibe

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.