Reklama

Reklama

Tottenham Hotspur musi odwołać mecz Ligi Konferencji. Sankcji brak

Starcie angielskiego klubu Tottenham Hotspur z francuskim Stade Rennes w Lidze Konferencji zostało odwolane z powodu Covid-19, który szerzy się w zespole z Londynu. Ma zostać przełożone, co jest o tyle zaskakujące, że jeszcze nie tak dawno z takich przyczyn UEFA nakładała walkowery.

Rok temu mistrz Słowacji, zespół Slovana Bratysława został ukarany walkowerem, gdy nie zdołał zebrać 13 zdrowych graczy i z powodu Covid-19 nie rozegrał meczu eliminacji Ligi Mistrzów z KI Klaksvik z Wysp Owczych. UEFA była wtedy bezwzględna. Minął ponad rok i stosuje podwójne standardy.

Kto zostanie najlepszym sportowcem 2021 roku? - GŁOSUJ TUTAJ!

Reklama

UEFA stosuje podwójne standardy wobec Tottenham?

Tottenham Hotspur nie może z powodu Covid-19 zebrać odpowiedniej liczby graczy i zagrać ze Stade Rennes w fazie grupowej Ligi Konferencji. W tej sytuacji jednak nie oberwał walkowera. Mecz został po prostu przełożony mimo napiętego terminarza. Nowy termin starcia nie jest jeszcze znany.

- Nasze spotkanie grupy G Ligi Konferencji u siebie z Rennes nie zostanie rozegrane jutro, bo wykryto szereg przypadków infekcji COVID-19 w klubie. Trwają dyskusje z UEFA, wkrótce podamy kolejne informacje o tym meczu - napisano w komunikacie Tottenham Hotspur, zatem sytuacja jest podobna jak w wypadku Slovana Bratysława. Rozwiązanie jednak tej sytuacji jest inne.

Zobacz TOP 5 bramek i interwencji z Ligi Mistrzów - sprawdź teraz!

Tottenham miał tego dnia rywalizować z pewną już pierwszego miejsca w grupie G ekipą Rennes i stoczyć korespondencyjny pojedynek o drugą lokatę, o którą walczy też Vitesse Arnhem. Holenderski zespół podejmie słoweńską Murę. Francuzi są już pewni pierwszego miejsca w grupie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje