Napastnik Jagiellonii zabawił się w Kopenhadze. Piękny gol na Parken

Jagiellonia Białystok pierwszy mecz w fazie ligowej Ligi Konferencji rozgrywała w stolicy Danii. Rywalem mistrza Polski był FC Kopenhaga. Goście przegrywali w tym spotkaniu 0-1, ale byli w stanie doprowadzić do remisu po świetnej akcji z początku drugiej połowy, którą w spektakularny sposób wykończył Afimico Pululu. Wcześniej Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Betis Sewilla.

Afimico Pululu
Afimico Pululu/Kamil Swirydowicz/Newspix

Jagiellonia przystępowała do tegorocznych pucharów od eliminacji Ligi Mistrzów, ale poprzez Ligę Europy zakończyła ostatecznie w fazie ligowej Ligi Konferencji. Na pierwszy rzut podopiecznym Adriana Siemieńca przyszło zagrać z trudnym rywalem i to na jego terenie.

I gospodarze już w 12. minucie objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Marcos Lopez, a Pantelis Chatzidiakos uderzeniem głową posłał piłkę do siatki. W tym momencie Parken na chwilę oszalało z radości.

Białostoczanie z upływem czasu grali jednak coraz lepiej, pokazując, że nie trzeba bać się bardziej doświadczonego w europejskich rozgrywkach rywala.

Na początku drugiej połowy piłkarze FC Kopenhaga strzelili drugiego gola. Świetnie w polu karnym zachował się Mohamed Elyounoussi, ale duński zespół szybko przestał się cieszyć, ponieważ wcześniej Mohamed Achouri był na wyraźnym spalonym.

Chwilę później było już 1-1. Marcin Listkowski zagrał do obiegającego go Joao Moutinho, a ten dośrodkował w pole karne, gdzie najwięcej zimnej krwi zachował Pululu, który zagraniem piętą posłał piłkę do siatki.

Liga Konferencji. 24 drużyny będą grać w fazie pucharowej

Mistrz Polski w kolejnych terminach zagra z norweskim Molde FK, słoweńskimi Olimpiją Lublana i NK Celje, czeską Mladą Boleslav oraz mołdawskim zespołem FC Petrocub.

Wcześniej fazę ligową Ligi Konferencji zainaugurowała Legia. Warszawianie przy Łazienkowskiej pokonali jednego z faworytów rozgrywek Betis Sewilla 1-0, a jednego gola strzelił Steve Kapuadi.

W Lidze Konferencji uczestniczy 36 zespołów. Największym faworytem rozgrywek jest Chelsea Londyn. Polskie kluby muszą zająć co najmniej 24. miejsce w fazie ligowej, aby uczestniczyć w barażach o awans do 1/8 finału lub znaleźć się w czołowej ósemce, żeby awansować bezpośrednio do tej fazy.

Finał Ligi Konferencji odbędzie się 28 maja 2025 roku na Tarczyński Arenie we Wrocławiu.