Reklama

Reklama

Zoria Ługańsk - Legia Warszawa. Polscy kibice atakowani w Kijowie

Na ulicach Kijowa panowała gorąca atmosfera przed meczem Zoria Ługańsk - Legia Warszawa! Ukraińcy polowali na polskich kibiców. - To co się dzieje na ulicach centrum Kijowa to jest niewyobrażalny skandal. Kibice Legii i ogólnie Polacy są obiektem zorganizowanej napaści - napisał na Twitterze szef komunikacji stołecznego klubu Seweryn Dmowski.

W Kijowie, gdzie odbywa się spotkanie Zoria - Legia, kibice miejscowego klubu Dynamo starli się z Polakami w nocy ze środy na czwartek w okolicach stacji metra Hidropark. W bójce uczestniczyło ok. 50 osób. Najpierw poinformowano o zatrzymaniu dziewięciu osób, ale wieczorem szef stołecznej policji Aleksander Tereszczuk, cytowany przez jedną ze stacji telewizyjnych, powiedział o aresztowaniu ponad 60 osób.

Jak dodał, w trakcie awantur rzucano m.in. świece dymne i petardy. Uszkodzone zostało ogrodzenie jednej z kawiarni. Według niego, porządku na ulicach Kijowa pilnuje ok. 1500 funkcjonariuszy.

Reklama

Polscy kibice i dziennikarze nie mieli w stolicy Ukrainy łatwego życia. Szef komunikacji w Legii - Seweryn Dmowski - napisał nawet na swoim Twitterze, że Polacy byli wręcz obiektem zorganizowanej napaści.

Szokujące zdjęcie zamieścił na swoim profilu na Twitterze także znany fotoreporter Piotr Kucza. "Dynamo - Kucza 1:0... Grupki miejscowych polują na Polaków. Czatują w okolicach Majdanu. Uważajcie na siebie!!!" - napisał.

Redaktor jednej z nieoficjalnych stron klubowych Legii również zwrócił uwagę na to, że na ulicach Kijowa Polacy nie mogli się w czwartek czuć bezpiecznie. "Dynamo poluje na Legię w Kijowie. Czają się chociażby pod hotelem Ukraina" - napisał Piotr Kamieniecki.

O godzinie 19.00 w Kijowie rozpoczął się mecz Legii Warszawa z Zorią Ługańsk. Ukraiński klub nie mógł rozgrywać tego spotkania na swoim stadionie, bo w Ługańsku toczą się działania wojenne i nie ma możliwości, by odbywał się tam mecz.

Reklama

Reklama

Reklama