Wielki powrót Anglików!

W meczu fazy grupowej Pucharu UEFA Tottenham Hotspur przegrywał po pierwszych 45 minutach z Aalborgiem 0:2, ale po zmianie stron gospodarze zdobyli trzy bramki i odprawili Duńczyków z kwitkiem.

Mecz rozpoczął się dla ekipy Juande Ramosa wręcz katastrofalnie. Już w drugiej minucie spotkania pierwszy groźny wypad gości pod bramkę Paul Robinson zakończył się golem. Wynik meczu otworzył pomocnik Aalborga Thomas Enevoldsen.

Na osiem minut przed końcem pierwszej połowy było już 2:0 dla Duńczyków, a miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia. Tym razem szczęśliwym strzelcem był Kasper Risgard, który przy biernej postawie obrony Tottenhamu, skorzystał z dobrego dogrania z lewej strony jednego z partnerów.

Nie wiadomo co powiedział w szatni swoim piłkarzom trener Ramos, ale poskutkowało! W sześć minut jego podopieczni dwukrotnie pokonali Karima Zazę i ponownie liczyli się w walce o komplet punktów. Najpierw do siatki trafił Dimitar Berbatov, a parę chwil później do wyrównania doprowadził Steed Malbranque. Zwycięskiego gola dla gospodarzy w 66 minucie zdobył Darren Bent.

Tottenham Hotspur - Aalborg BK 3:2 (0:2)

Bramki: dla Tottenhamu - Dimitar Berbatow (46), Steed Malbranque (51), Darren Bent (66); dla Aalborga: Thomas Enevoldsen (2), Barukh Dego (37).

Sędziował Pedro Proenca (Portugalia).

Wyniki dzisiejszych spotkań:

grupa A:

Zenit St. Petersburg - FC Nuernberg 2:2 (0:1)

AZ Alkmaar - AE Larissa 1:0 (0:0)

pauzował FC Everton

grupa B:

Lokomotiw Moskwa - FC Kopenhaga 0:1 (0:0)

Atletico Madryt - FC Aberdeen 2:0 (1:0)

pauzował Panathinaikos Ateny

grupa C:

IF Elfsborg Boras - Mlada Boleslav 1:3 (1:0)

SC Braga - Bayern Monachium 1:1 (0:0)

Bolton Wanderers - Aris Saloniki 1:1 (0:1)

pauzowała Crvena Zvezda Belgrad

grupa G:

FC Getafe - Hapoel Tel-Awiw 1:2 (0:2)

pauzował Anderlecht Bruksela

grupa H:

Panionios Ateny - Galatasaray Stambuł 0:3 (0:0)

Helsingborgs IF - Austria Wiedeń 3:0 (0:0)

pauzowało Girondins Bordeaux

Dowiedz się więcej na temat: bramki | Ateny | Tottenham Hotspur | powrót | wielki powrót