Reklama

Reklama

Villarreal - Manchester United. Skandal przed meczem w Polsce, policja wyłapuje chuliganów

Po wtorkowym ataku chuliganów Lechii Gdańsk na zagranicznych kibiców trójmiejska policja już zatrzymała pierwszych sprawców burd.

Do skandalu na Starym Mieście doszło przed finałem piłkarskiej Ligi Europy, w którym hiszpański Villarreal zmierzy się z Manchesterem United.

Do ataku ze strony polskich chuliganów doszło w chwili, gdy zagraniczni kibice siedzieli w restauracyjnych ogródkach na starówce.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze policji przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przystąpili do wykonywania czynności. M.in. zabezpieczyli zapisy z monitoringu i innych nagrań, a teraz są konsekwencje zadymy, z udziałem około 20-30 pseudokibiców.

Chuligani Lechii Gdańsk już są wyłapywani

W środę poinformowano najpierw o zatrzymaniu dwóch, a później czterech chuliganów, którzy dopuścili się pobicia przybyłych na finał gości.

A to dopiero początek, bo służby policji ustalają tożsamość kolejnych stadionowych bandytów, którzy swoją haniebną aktywność przenieśli na płytę gdańskiego rynku.

Reklama

Jak dowiedział się PAP, cała czwórka zatrzymanych to mieszkańcy Gdańska w wieku 21, 26, 31 i 37 lat związani są ze środowiskiem pseudokibiców Lechii Gdańsk.

Dowiedz się więcej na temat: Villarreal CF | Manchester United

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje