Reklama

Reklama

Ukłon w stronę angielskich kibiców. Polski rząd zmienił zasady

Każdy, kto przylatuje do Polski spoza strefy Schengen, zobowiązany jest do odbycia kwarantanny. Nasz rząd zrobił jednak wyjątek dla angielskich kibiców, którzy przylecą na rozgrywany w Gdańsku finał Ligi Europy pomiędzy Manchesterem United a Villarrealem. Posiadacze biletów na to spotkanie będą z tego obowiązku zwolnieni.

"Każdy, kto ma bilet na finał Ligi Europy w Gdańsku i przybywa z Wielkiej Brytanii, nie musi przechodzić testu na obecność koronawirusa po przylocie" - możemy przeczytać w oświadczeniu polskich władz, które przytacza "Sky Sports".

Przypomnijmy, że do tej pory podróżni ze strefy Schengen mogą być zwolnieni z kwarantanny w Polsce na podstawie ogólnych przepisów lub na podstawie testu przeprowadzonego w kraju wyjazdu lub po przyjeździe do Polski. Przyjezdni spoza strefy Schengen musieli wykonywać testy w naszym kraju i udawać się na przymusową kwarantannę.

Przed finałem Ligi Europy w Gdańsku specjalny wyjątek został zrobiony dla angielskich fanów. Co prawda na stadionie Energa będzie mogło zasiąść tylko 9,5 tysiąca fanów, ale mimo to dla wielu przyjezdnych z Wielkiej Brytanii, głównie z Manchesteru, to wielkie ułatwienie i szansa, by na żywo obejrzeć swoich ulubieńców. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera są zresztą faworytem i niewykluczone, że na gdańskiej Starówce Anglicy będą mieli co świętować.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama