Reklama

Reklama

UEFA wykluczyła trzy kluby z Ligi Europejskiej

Trzy kluby piłkarskie Dnipro Dniepropietrowsk, Inter Baku i Targu Mures zostały wykluczone przez UEFA na trzy lata z rozgrywek w Lidze Europejskiej. Powodem są zaległe zobowiązania finansowe, które, pomimo monitów, nie zostały uregulowane.

W komunikacie opublikowanym przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) stwierdzono, że te trzy kluby z Ukrainy, Azerbejdżanu i Rumunii, nawet jeżeli na boisku zakwalifikują się do rozgrywek Ligi Europejskiej, zostaną z nich wykluczone.

Warunkiem anulowania sankcji obowiązującej przez najbliższe trzy lata jest uregulowanie w terminie do 31 stycznia 2017 roku wszystkich zaległych płatności.

Dnipro, finalista LE w poprzednim sezonie (27 maja 2015 roku przegrał 2-3 z Sevillą na Stadionie Narodowym w Warszawie), zmaga się z poważnymi problemami finansowymi, które powstały z powodu niestabilnej sytuacji politycznej i ekonomicznej na Ukrainie.

Reklama

Wśród wykluczonych przez UEFA zespołów nie znalazł się drugi rumuński klub Astra Giurgiu, który również jest poważnie zadłużony i także już otrzymał ultimatum o konieczności wyjścia z kryzysu najpóźniej do 31 stycznia 2017.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje