Reklama

Reklama

UEFA ukarała Olympique Lyon i Besiktas Stambuł za zamieszki kibiców

UEFA nałożyła surowe kary na Olympique Lyon i Besiktas Stambuł za zamieszki kibiców w pierwszym meczu ¼ finału Ligi Europejskiej. Oba kluby ukarano grzywną 100 tysięcy euro oraz wykluczeniem z rozgrywek na rok, jeśli w ciągu najbliższych dwóch lat powtórzy się podobna sytuacja.

Liga Europejska: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Jak czytamy w oświadczeniu UEFA, kary nałożone na francuski klub są efektem zamieszek na trybunach, odpalaniem rac przez kibiców, blokowaniem schodów i nieodpowiednią organizacją meczu. Olympique Lyon został także ukarany za wtargnięcie fanów na boisko po drugiej bramce dla gospodarzy.

W przypadku Besiktasu kara została uzasadniona podobnymi argumentami. Klub został ukarany za zamieszki na trybunach, odpalanie rac oraz rzucanie obiektów w kibiców rywala.

Reklama

Do incydentów z udziałem fanów obu ekip dochodziło już także przed spotkaniem. Na meczu chuligani Besiktasu obrzucali petardami kibiców gospodarzy, którzy w efekcie wbiegli na murawę.

Jeśli przez okres dwóch lat podobne zachowania powtórzą się u którejkolwiek z tych drużyn, klubom grozi roczna dyskwalifikacja z rozgrywek.

W pierwszym meczu ¼ Ligi Europejskiej Olympique Lyon wygrał z Besiktasem 2-1.

AK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje