Reklama

Reklama

Trener Ruchu przed meczem o Ligę Europejską: Jesteśmy dobrze przygotowani

- Chcemy udowodnić, że nie jesteśmy faworytem tylko na papierze, ale również na boisku - powiedział trener Ruchu Chorzów Jan Kocian przed czwartkowym meczem w Gliwicach z FC Vaduz w 2. rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej.

- Jesteśmy dobrze przygotowani - podkreślił słowacki trener Ruchu.

Przeniesienie spotkania do Gliwic wynika z faktu, że po pracach renowacyjnych w niewłaściwym stanie jest murawa na obiekcie przy ul. Cichej. Chorzowski klub zapewnia swoim kibicom bezpłatny dojazd specjalnymi autobusami.

W środę "Niebiescy" ćwiczyli na stadionie Piasta. - Był to nasz pierwszy trening na stadionie w Gliwicach. Widać po piłkarzach, że są już szybsi, bardziej żwawi. W meczu dojdzie jeszcze presja uzyskania dobrego wyniku. Chcemy udowodnić, że nie jesteśmy faworytem tylko na papierze, ale również na boisku - powiedział Kocian, który jest zadowolony z przepracowania letniej przerwy między sezonami.

Reklama

- Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego meczu, a piłkarze sami pokażą, że po roku walki o grę w pucharach, nasz udział w Lidze Europejskiej nie skończy się po dwóch spotkaniach - dodał szkoleniowiec.

Początek meczu o godz. 18. Rewanż w Liechtensteinie odbędzie się 24 lipca. By awansować do fazy grupowej LE, Ruch musi wyeliminować trzech rywali.

Finał najbliższej edycji zostanie rozegrany 27 maja 2015 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Liga Europejska - zobacz szczegóły!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje