Reklama

Reklama

Trener Hannoveru: Mamy dużo respektu dla Śląska

Na boisku nie grają pieniądze; mniejszy klub zawsze może wygrać z większym, dlatego do spotkania ze Śląskiem Wrocław podchodzimy z dużym respektem - powiedział przed pierwszym meczem 4. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej trener Hannoveru 96 Miroslav Slomka.

Podczas środowej konferencji prasowej szkoleniowiec przyznał, że w trakcie przygotowań do czwartkowego spotkania jego zespół oglądał ostatnie mecze Śląska w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. "Będziemy grać przeciwko silnej drużynie o wysokich standardach, ale przeciwstawimy jej naszą dynamikę i szybkość" - podkreślił.

W czwartek Slomka nie będzie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników, którzy mają ostatnio problemy z urazami. Pod znakiem zapytania stoi m.in. występ napastnika Mohammeda Abdellaoue. "Nie mamy pełnego składu, kontuzje wyeliminowały nam kilku zawodników. Myślimy, że akurat Abdellaoue będzie w stanie wytrzymać pełne 90 minut. Zobaczymy jeszcze, jak zaprezentuje się na dzisiejszym treningu" - dodał.

Reklama

Pytany o to, czy polski klub dysponujący kilkukrotnie mniejszym budżetem jest w stanie rywalizować z dużo bogatszym przeciwnikiem Slomka odpowiedział, że na boisku nie grają pieniądze. "Mniejszy klub może wygrać z większym, dlatego do meczu ze Śląskiem podchodzimy mając duży respekt dla rywala. Śląsk ma wielu dobrych zawodników, zdobył mistrzostwo kraju, a ostatnio Superpuchar. Teraz także może sprawić niespodziankę, choć nie będzie to proste" - zaznaczył.

Występujący w barwach Hannoveru Artur Sobiech przyznał, że losy awansu na pewno nie rozstrzygną się w pierwszym spotkaniu. "Trzeba być skoncentrowanym w obu meczach i wydaje się, że to mistrz Polski jest faworytem. My podejdziemy do tego meczu bardzo zmotywowani. Śląsk ostatnio nie zachwycał, ale to jednak wciąż mocny rywal, który ma w składzie dobrych zawodników. Przebudzenie takiej drużyny może nastąpić w każdym momencie" - podkreślił napastnik.

Początek czwartkowego spotkania zaplanowano na godz. 20.45. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później w Niemczech.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Śląsk - Hannover w INTERIA.PL!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL