Tottenham Hotspur - Dinamo Zagrzeb 2-0 w 1/8 finału Ligi Europy

Tottenham Hotspur pokonał Dinamo Zagrzeb 2-0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Obie bramki zdobył Harry Kane, król strzelców ostatniego mundialu i nadworny bombardier "The Spurs".

Liga Europy
2021-03-11 21:00 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Arbiter: Serdar Gözübüyük
Tottenham Hotspur Londyn
Dinamo Zagrzeb
2
0
H. Kane 25',70'

Ekipa z Zagrzebia przystępowała do tego spotkania z passą sześciu zwycięstw, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. "Koguty" nie przestraszyły się jednak lidera chorwackiej ekstraklasy. Harry Kane grał tylko w jednej drużynie i nie było to Dinamo.

Gospodarze objęli prowadzenie jeszcze przed upływem półgodziny gry. Na indywidualna szarżę zdecydował się wówczas Erik Lamela - wpadł z piłką przy nodze w pole karne gości i oddał niesygnalizowany strzał lewą nogą. Piłką odbiła się od słupka, spadła pod nogi Kane'a, a ten z bliskiej odległości bez namysłu posłał ja do siatki.

Stracony gol nie podciął skrzydeł drużynie z Bałkanów, ale brakowało jej argumentów czysto piłkarskich, by zagrozić londyńczykom. Defensywa "The Spurs" spisywała się bez zarzutu. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Po zmianie stron Tottenham długo nie był w stanie zadać kolejnego ciosu. W 64. minucie Jose Mourinho zdecydował się na potrójna zmianę. Na placu gry pojawili się Gareth Bale, Lucas Moura i Steven Bergwijn.

Kilka minut później mieliśmy już 2-0, ale nie była to zasługa ofensywnie zorientowanego tercetu. Z prezentu formacji obronnej Dinama skorzystał Kane. Gdy piłka trafiła pod jego nogi na 10. metrze, prostym zwodem zwiódł stojącego przed nim rywala i płaskim strzałem ustalił wynik spotkania.

Rewanż za tydzień.

Tottenham Hotspur - Dinamo Zagrzeb 2-0 (1-0)

Stefan Ristovski87′
79′ Davinson Sánchez Mina
Rasmus Lauritsen
45′ Eric Dier
Kévin Théophile-Catherine
Ben Davies
Marin Leovac
Moussa Sissoko
Kristijan Jakić
64′ Erik Lamela
Lovro Majer64′
64′ Heung-min Son
Luka Ivanušec77′
72′ Tanguy Ndombèlé Alvaro
Mislav Oršić64′
64′ Dele Alli
Arijan Ademi68′ 90′
 25′, 70′ 84′ Harry Kane
Iyayi Believe Atiemwen64′
72′ 85′ Pierre Emil Hoejbjerg
Robert Lee Burton
64′ Lucas Moura
Bartol Franjić90′
Harry Winks
Josip Mišić
84′ Carlos Vinícius Alves Morais
Marko Tolić
64′ Gareth Bale
Mario Gavranović78′
64′ Steven Charles Bergwijn