Standard Liege - Glasgow Rangers 0-2 w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy

W 1. kolejce fazy grupowej Ligi Europy Glasgow Rangers pokonał Standard Liege 2-0. Oba zespoły rywalizują z Lechem Poznań w grupie D.

K. Roofe 90'

Podopieczni Stevena Gerrarda lepiej zaczęli mecz. Od początku atakowali i szybko wyszli na prowadzenie.

W 18. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Noe Dussenne i sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny wykorzystał James Tavernier.

10 minut później odpowiedzieli gospodarze. Jackson Muleka trafił jednak w poprzeczkę. Końcówka pierwszej połowy należała do Standardu, ale do przerwy wynik się nie zmienił.

Jednak od początku drugiej części do ataku ponownie ruszyli Szkoci. Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry mogli zdobyć drugą bramkę. Przed szansą stanął Alfredo Morelos, ale świetnie interweniował Arnaud Bodart.

Później nie było już wielu sytuacji. Nad stadionem przeszła ulewa i obu drużynom grało się ciężko. Po godzinie gry jeszcze dobrą okazję miał Morelos, ale ponownie zatrzymał go bramkarz.

Później piłkarze bardziej, niż na grze, koncentrowali się na tym, aby nie odnieść kontuzji. Murawa była bowiem nasiąknięta, grało się ciężko, bo piłka stawała. Mimo to, goście zdołali postawić kropkę nad i.

W doliczonym czasie gry do siatki trafił Kemar Roofe. Anglik popisał się efektownym trafieniem. Zobaczył wysuniętego bramkarza, uderzył mocno z połowy boiska. Piłka przelobowała Bodarta i wpadła do siatki.

Glasgow Rangers udanie zaczął rywalizację w Lidze Europy i zasłużenie wygrał. Za tydzień Szkoci zmierzą się na własnym stadionie z Lechem.

Allan James McGregor45′
63′ Collins Ngoran Suiru Fai
James Henry Tavernier  19′ (k.)
Zinho Vanheusden
Connor Lambert Goldson
18′ 78′ Noë Dussenne
Leon Aderemi Balogun
Nicolas Gavory
Borna Barišić43′
66′ Samuel Bastien
Scott Nathaniel Arfield
72′ Maxime Lestienne
Glen Adjei Kamara
72′ Selim Amallah
Ryan Jack
Gojko Cimirot
Ianis Hagi26′ 67′
82′ Merveille Bope Bokadi
Alfredo José Morelos Aviléz74′
46′ Jackson Muleka
Ryan Kent
Jean-Francois Gillet
Jonathan Peter McLaughlin
Laurent Henkinet
Calvin Bassey Ughelumba43′ 66′
78′ Laurent Jans
Filip Viktor Helander
Konstantinos Laifis
Leon Thomson King
Aleksandar Boljević
Nathan Patterson
63′ Mehdi Carcela-Gonzalez
Brandon Lee Colin Barker
72′ Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus
Cédric Jan Itten
72′ Duje Czop
Kemar Roofe74′  90′ 90′
46′ Mamadou Obbi Oularé