​SSC Napoli - HNK Rijeka 2-0 w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Europy

W meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy SSC Napoli pokonało 2-0 HNK Rijeka. 64 minuty w barwach gospodarzy rozegrał Piotr Zieliński, który odegrał kluczową rolę przy pierwszej bramce "Azzurrich".

Dla neapolitańczyków było to wyjątkowe spotkanie. Całe miasto pogrążone było w żałobie po śmierci Diego Armando Maradony, który niegdyś błyszczał w barwach SSC Napoli. Piłkarze gospodarzy oddali cześć wielkiemu Argentyńczykowi - wyszli na murawie w koszulkach z numerem "10" i nazwiskiem "Boskiego Diego" na plecach.

"Azzurri" nie zamierzali jednak na tym poprzestać i chcieli zadedykować Maradonie zwycięstwo w tym meczu.

Prowadzenie objęli w 41. minucie po błyskotliwej akcji Piotra Zielińskiego. Polak zgrabnie minął rywala, z lekkością wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki. Na futbolówkę czekał już Matteo Politano, ale w ostatniej chwili wyprzedził go Armando Anastasio, strzelając gola samobójczego.

Po zmianie stron Napoli zdołało dobić rywala. W 75. minucie kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się Lorenzo Insigne, do piłki dopadł Hirving Lozano i z zimną krwią pokonał bramkarza.

Po czterech kolejkach Napoli jest liderem grupy F, mając na koncie dziewięć punktów. Po siedem "oczek" zgromadziły dwie kolejne ekipy - Real Sociedad oraz AZ Alkmaar. HNK Rijeka zanotowała cztery porażki.

Liga Europy
2020-11-26 21:00 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Halis Özkahya
Nino Galović
 41′ 64′ Matteo Politano
Adam Gnezda Čerin87′
69′ Eljif Elmas
Robert Murić78′
69′ Diego Demme
Stjepan Lončar
64′ Piotr Zieliński
Daniel Štefulj
81′ Andrea Petagna
Marko Putnik
69′ Stanislav Lobotka
Momčilo Raspopović
81′ Fabián Ruiz Pena
Veldin Hodža87′
64′ Lorenzo Insigne
Matija Frigan87′
64′  75′ Hirving Lozano