SSC Napoli - Granada CF 2-1 w 1/16 Ligi Europy. Gol Zielińskiego, awans gości

Wielki smutek w drużynie SSC Napoli! Drużyna Piotra Zielińskiego pokonała wprawdzie na własnym stadionie 2-1 Granadę, lecz mimo to odpadła z rozgrywek Ligi Europy. Polak rozegrał kapitalny mecz i strzelił gola w trzeciej minucie. To jednak nie wystarczyło, by wydrzeć awans hiszpańskiej ekipie.

Zadanie gospodarzy było jasne - odrobić z nawiązką straty z pierwszego, przegranego 0-2 spotkania. Przed tygodniem Piotr Zieliński rozpoczął mecz na ławce. Tym razem wybiegł w pierwszym składzie, a trener Gennaro Gattuso mógł być zadowolony ze swojej decyzji.

W trzeciej minucie nasz reprezentant ruszył samotnie środkiem pola na bramkę Granady, markując strzał zwiódł dwóch rywali, po czym uderzył lewą nogą w dolny róg bramki. Rui Silva próbował jeszcze rozpaczliwie zatrzymać piłkę, lecz nie był w stanie tego zrobić.

Goście natychmiast chcieli zripostować ekipę Napoli. Antonio Puertas wpakował nawet piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

"Co się odwlecze, to nie uciecze" - mówi stare polskie porzekadło, które sprawdziło się na stadionie im. Diego Maradony, gdy w 25. minucie Angel Montoro doprowadził do wyrównania. Hiszpan wykorzystał niezwykle celne dośrodkowanie, którego autorem był Dimitri Foulquier i po uderzeniu głową pokonał Aleksa Mereta. Włoski golkiper tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Gospodarze znaleźli się w fatalnej sytuacji i do awansu potrzebowali trzech trafień.

Straty mógł zmniejszyć Giovanni Di Lorenzo, który wprawdzie trafił do siatki, ale został złapany na spalonym.

Granada była w komfortowej sytuacji, lecz pierwsza połowa nie przebiegała dla niej bezproblemowo. W drugiej minucie doliczonego czasu gry plac gry opuścił kontuzjowany Maxime Gonalons, na drugą połowę z powodu urazu nie wyszedł Carlos Neva, a w 56. minucie z tego samego powodu z boiska musiał zejść German Sanchez.

Chwilę później Zieliński kapitalnie napędził akcję Napoli. Piłkę otrzymał Lorenzo Insigne, który zagrał w pole karne do Fabiana Ruiza. Hiszpan zachował zimną krew i dał drużynie prowadzenie.

W 70. minucie skutecznością po rzucie rożnym błysnął Tiemoue Bakayoko, lecz nie mógł cieszyć z gola. Sędzia odgwizdał jego przewinienie. Napoli próbowało jednak pójść za ciosem i ruszyło do ofensywy. W kolejnych akcjach inicjatywę wykazywał Zieliński, który brał się nie tylko za rozgrywanie, ale i za finalizację akcji. Jego strzały były jednak skutecznie blokowane lub mijały bramkę Granady. Jego koledzy także nie mieli szczęścia. Napoli po zwycięstwie 2-1 odpadło z rozgrywek.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Liga Europy
2021-02-25 18:55 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Daniel Siebert
Dimitri Foulquier90′
90′ Kalidou Koulibaly
Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte40′
41′ 46′ Nikola Maksimović
Germán Sánchez Barahona55′ 55′
Giovanni Di Lorenzo
Carlos Neva Tey46′
 59′ Fabián Ruiz Pena
Yan Brice Eteki
88′ Tiemoué Bakayoko