SSC Napoli awansowało do 1/8 finału Ligi Europy. Grali Zieliński i Milik

SSC Napoli pokonało FC Zurich 2-0 w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej i przypieczętowało awans do kolejnej rundy. W zespole gospodarzy do 66. minuty grał Piotr Zieliński, a od 75. Arkadiusz Milik.

Liga Europejska - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

W pierwszym spotkaniu obu drużyn Piotr Zieliński strzelił gola, a Arkadiusz Milik zaliczył asystę i SSC Napoli wygrało na wyjeździe 3-1. Włoski zespół był zdecydowanie lepszy, ale wydarzenia z ostatnich minut meczu w Zurychu powinny być dla niego przestrogą. W 83. minucie piłkarze Napoli stracili gola z karnego, a potem uratowała ich poprzeczka, a następnie kapitalna interwencja bramkarza.

Goście odważnie rozpoczęli spotkanie rewanżowe. Zaatakowali faworytów wysokim pressingiem, próbując zmusić ich do popełnienia błędu. Szybko dwie pozycje strzeleckie wypracował sobie Mirlind Kryeziu, ale jego strzał, a potem "główka" pozostawiały sporo do życzenia. Znacznie lepiej uderzył piłkę głową Assan Ceesay w 16. minucie, ale zabrakło mu pół metra, aby zmieścić piłkę w siatce.

W odpowiedzi strzelał Simone Verdi, ale górą był Yanick Brecher. Ataki Napoli były coraz groźniejsze. Dwóch świetnych okazji do zdobycia gola w 25. minucie nie wykorzystał Lorenzo Insigne. Najpierw za wolno składał się do strzału i obrońca go zablokował, a gdy po chwili znów dostał podanie na czystą pozycję, strzelił nad poprzeczką.

Szwajcarski bramkarz wykazał się znakomitym refleksem w 38. minucie broniąc strzał Driesa Mertensa po dośrodkowaniu Insigne z rzutu wolnego.

Faworyci dopięli swego krótko przed przerwą. Adam Ounas przeprowadził rajd i dograł piłkę na wolne pole, a Simone Verdi uciekł obrońcom i strzałem zza narożnika pola bramkowego nie dał szans Brecherowi.

Goście mogli rozpocząć drugą połowę od mocnego uderzenia, ale Salim Khelifi spudłował z 10 metrów po ładnej akcji i dośrodkowaniu Kolollego.

Trener Napoli - Carlo Ancelotti zdecydował się zmienić Zielińskiego w 66. minucie. Miejsce Polaka zajął Allan.

W 75. minucie bardzo dobrą grę golem udokumentował Adam Ounas, który pokonał bramkarza strzałem w krótki róg w sytuacji sam na sam. Po chwili opuścił murawę, a jego miejsce zajął Arkadiusz Milik. Polski napastnik celował w okienko w 80. minucie, jednak równie efektowna jak strzał była parada bramkarza. Brecher sparował piłkę na róg.

Jeszcze bliżej zdobycia gola Milik był w doliczonym czasie gry po kontrze. Polak zamykał akcję wślizgiem, ale piłka pechowo skozłowała i przeleciała nad jego nogą.