Sevilla, Szachtar, Villareal i Liverpool awansowały do półfinału Ligi Europejskiej

Grzegorz Krychowiak zaliczył asystę, a jego Sevilla po rzutach karnych wyeliminowała Athletic Bilbao. Z kolei Szachtar Donieck uporał się ze Sportingiem Braga, Villareal ze Spartą Praga, a Liverpool z Borussią Dortmund. Losowanie półfinałów Ligi Europejskiej w piątek.

Wyniki, tabela, statystyki Ligi Europejskiej - TUTAJ

Sevilla teoretycznie nie miała trudnego zadania, bo w pierwszym meczu w Bilbao wygrała 2-1. Praktyka okazała się jednak zupełnie inna.

Goście nie rzucili się do ataków, ale czekali na błąd rywala. Specjalnie cierpliwi nie musieli być, bo Sevilla myliła się dość często.

Po jednym ze złych zagrań Krychowiaka, piłka trafiła do Benata Extebarria, ale jego uderzenie z ok. 20 metrów zostało zablokowane. Za moment obrona gospodarzy znów się zagapiła i musiał bronić ich David Soria.

Krychowiak próbował też sił w ofensywie, ale jego uderzenie nożycami było niecelne.

W drugiej części na prowadzenie niespodziewanie wyszła drużyna z Bilbao. Reprezentant Polski nie zdołał zablokować uderzenia Aritza Aduriza, a piłkę między rękami do siatki przepuścił Soria.

Nie minęły jednak dwie minuty, a koledzy już biegli z gratulacjami do Krychowiaka. Polak zaatakował nie jak środkowy, ale boczny pomocnik, dokładnie zagrał przed bramkę, a Kevin Gameiro tylko dopełnił formalności.

CZYTAJ DALEJ

Wynik 1-1 nie kończył jednak emocji, bo bramka gości dawała im dogrywkę. I dopięli swego w 80. minucie. Raul Garcia otrzymał dokładne dośrodkowanie i z sześciu metrów przelobował Sorię.

Bramkarz Sevilli znów się nie popisał, bo niepotrzebnie wyszedł z bramki i piłkarzy czekało dodatkowe 30 minut.

W dogrywce oba zespoły miały po jednej doskonałej sytuacji. Markel Susaeta Laskurain wyszedł sam na sam z bramkarzem Sevilli, przelobował go, ale piłka minimalnie minęła słupek.

Jeszcze bliżej byli gospodarze, bo piłka po dośrodkowaniu Konoplianki trafiła w słupek, a dobitkę z linii wybił Mikel San José. Oprócz tego nic więcej się nie wydarzyło i sędzia zarządził rzuty karne.

W trzech pierwszych seriach karne zostały wykorzystane (próbę nerwów wytrzymał też Krychowiak i zdobył gola strzałem środek bramki), ale w kolejnej pomylił się Benat. Uderzył lekko, niemal w bramkarza i ten strzał kosztował drużynę z Bilbao odpadnięcie z Ligi Europejskiej.

Losowanie półfinałów w piątek.

Sevilla - Athletic Bilbao 1-2 (0-0), 5-3  w rzutach karnych. W pierwszym meczu 2-1. Awans: Sevilla

Szachtar Donieck - Sporting Braga 4-0 (2-0). W pierwszym meczu 2-1. Awans: Szachtar

Sparta Praga - Villareal 2-4 (0-3). W pierwszym meczu 1-2. Awans: Villareal

Liverpool - Borussia Dormund 4-3 (0-2). W pierwszym meczu 1-1. Awans: Liverpool