Real Sociedad - Manchester United 0-4 i Crvena Zvezda - AC Milan 2-2 w 1/16 Ligi Europy

Wielkie emocje w Lidze Europy! Manchester United rozgromił Real Sociedad aż 4-0, natomiast Milan zremisował na wyjeździe z Crveną Zvezdą 2-2. Ekipa z Belgradu zdobyła wyrównującą bramkę w 93. minucie spotkania. Mecze rewanżowe zostaną rozegrane w przyszły czwartek.

Real Sociedad - Manchester United 0-4

Piłkarze Manchesteru od razu ruszyli do ataku i objęli prowadzenie w 27. minucie meczu w kuriozalnych okolicznościach. Bruno Fernandes wykorzystał ogromne zamieszenie w szeregach obronnych Realu i po tym jak dwóch obrońców zderzyło się z wychodzącym do piłki bramkarzem z łatwością dopełnił formalności.

W 57. minucie Portugalczyk popisał się kolejnym celnym uderzeniem i mógł cieszyć się z drugiego gola.

Bramkę na 3-0 strzelił Marcus Rashford, który dopadł do piłki po prostopadłym zagraniu i z zimną krwią pokonał bramkarza. Do siatki trafił później także Mason Greenwood, ale nie mógł cieszyć się z gola, bo sędzia odgwizdał spalonego.

Ostateczny cios wyprowadził w końcówce meczu Daniel James, uderzając z ostrego kąta. Manchester wypracował więc sobie potężną, czterobramkową zaliczkę przed rewanżem.

Dean Henderson
73′ Joseba Zaldúa Bengoetxea
Aaron Wan-Bissaka8′
Igor Zubeldía Elorza
Eric Bertrand Bailly
88′ Robin Le Normand
Daniel James  90′
73′ Asier Illarramendi Andonegi
Marcus Rashford  64′ 68′
80′ Adnan Januzaj
Frederico Rodrigues Santos
80′ Alexander Isak
Bruno Miguel Borges Fernandes  27′, 57′ 83′
86′ Mikel Oyarzabal Ugarte
Mason Greenwood83′
Unai Marrero Larrañaga
David de Gea
73′ Andoni Gorosabel Espinosa
Lee Grant
Aihen Muñoz Capellán
Victor Lindeloef
Modibo Sagnan
Luke Shaw
73′ Ander Guevara Lajo
Axel Tuanzebe
Jon Guridi Aldalur
Brandon Williams
Martín Zubimendi Ibáñez
Juan Mata83′
80′ Ander Barrenetxea Muguruza
Nemanja Matić60′
86′ Jon Bautista Orgilles
Shola Shoretire
Roberto López Alcaide
Anthony Martial68′
Martín Merquelanz Castellanos
Amad Diallo Traoré83′
80′ Cristian Portugués Manzanera

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Crvena Zvezda - AC Milan 2-2

Bramkarz gospodarzy - Milan Borjan - skapitulował po raz pierwszy już w 12. minucie, gdy zanotował "pusty przelot" po centrze ze skrzydła. Mario Mandżukić wykorzystał błąd golkipera i trącił głową piłkę, którą Theo Hernandez skierował do bramki. Wcześniej jednak zagrał ją ręką, więc sędzia ostatecznie nie uznał gola.

Nic już nie mogło jednak uratować gospodarzy, gdy w 42. minucie Radovan Pankov posłał piłkę do własnej bramki.

W 52. minucie Crvena Zvezda doprowadziła do wyrównania po rzucie karnym, który wykorzystał Guelor Kanga. Milan odpowiedział dziewięć minut później, także za sprawą "jedenastki". Wywalczył ją faulowany Hernandez, który sam wymierzył sprawiedliwość. W 77. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Milan Rodić.

Gospodarze grając w osłabieniu zdołali jednak odrobić straty w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Bohaterem ekipy z Belgradu został Radovan Pankov. Rewanż w Mediolanie zapowiada się pasjonująco.

Liga Europy
2021-02-18 18:55 | Stadion: Stadion Rajko Mitić | Arbiter: Anastasios Sidiropoulos
Gianluigi Donnarumma90′
42′ (samob.) Radovan Pankov
Pierre Kalulu Kyatengwa
Miloš Degenek
Fikayo Tomori
54′ Nemanja Milunović
Alessio Romagnoli51′
74′ Marko Gobeljić
Theo Bernard François Hernández  61′ (k.) 77′
 52′ (k.) Guélor Kanga Kaku
Rade Krunić
81′ Njegoš Petrović
Soualiho Meïté
57′ 77′ Milan Rodić
Ismael Bennacer39′
80′ Mirko Ivanić
Samuel Castillejo Azuaga
62′ El Fardou Mohamed Ben Nabouhane
Mario Mandżukić71′ 82′
80′ Diego Falcinelli
Ante Rebić46′
Zoran Popović
Antonio Donnarumma
74′ Milan Gajić
Ciprian Tatarusanu
62′ Filippo Falco
Davide Calabria
Željko Gavrić
José Diogo Dalot Teixeira77′
81′ Sékou Junior Sanogo
Matteo Gabbia
Slavoljub Srnić
Simon Kjaer
80′ Axel Mohamed Bakayoko
Hakan Calhanoglu82′
80′  90′ Milan Pavkov