PUEFA: Malarz puścił dwie bramki

Panathinaikos Ateny z Arkadiuszem Malarzem w składzie przegrał z Atletico w Madrycie 1:2 w ostatnim grupowym meczu Pucharu UEFA. Obie drużyny już wcześniej miały zapewniony udział w 1/16 finału, ale inne zespoły walczyły o sześć ostatnich miejsc premiowanych awansem.

Spotkanie w Madrycie nie było porywającym widowiskiem, bo obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans. Gola dla "Koniczynek" zdobył w 34. minucie Dimitros Salpingidis, który ładnym strzałem w długi róg wykończył kontrę gości. Malarza po raz pierwszy pokonał w 75. minucie Luis Garcia. W doliczonym czasie gry Simao Sabrosa przymierzył nie do obrony z wolnego i polski bramkarz był bez szans.

W grupie A awans zapewnili sobie piłkarze FC Nuernberg pokonując AE Larissę 3:1. Jednak pierwsze minuty meczu zapowiadały niespodziankę. Niemcy szybko stracili gola, ale tuż przed przerwą wyrównał Ivan Saenko, a w 57. minucie dał prowadzenie 16. zespołowi Bundesligi. Wynik ustalił Charisteas.

W meczu AC Fiorentina - Mlada Boleslav sensacja wisiała na włosku. Gospodarze objęli prowadzenie dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy i to po strzale z rzutu karnego. W 60. minucie Jan Rajnoch wyrównał, ale już po chwili Vieri strzelił gola na 2:1.

W grupie B o tym, kto zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem decydował mecz pomiędzy FC Aberdeen a FC Kopenhaga. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis, ale w drugiej gospodarze rozbili Duńczyków.

Do trzech najlepszych drużyn z każdej z ośmiu grup dołączą zespoły, które zajęły trzecie miejsca w grupach Ligi Mistrzów: Glasgow Rangers, Sporting Lizbona, PSV Eindhoven, Slavia Praga, Olympique Marsylia, Rosenborg Trondheim, Werder Brema i Benfica Lizbona.

Wyniki czwartkowych meczów:

grupa A

AZ Alkmaar - FC Everton 2:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Johnson (2.), 1:1 Pelle (16.), 1:2 Jagielka (44.), 2:2 Jaliens (65.), 2:3 Vaughan (79.).

AE Larissa - FC Nuernberg 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Kozlej (11.), 1:1 Saenko (45.), 1:2 Mintal (57.), 1:3 Charisteas (73.).

1. FC Everton 4 4 0 0 9-3 12 awans

2. FC Nuernberg 4 2 1 1 7-6 7 awans

3. Zenit St. Petersburg 4 1 2 1 6-6 5 awans

4. AZ Alkmaar 4 1 1 2 5-6 4

5. AE Larissa 4 0 0 4 4-10 0

grupa B:

Atletico Madryt - Panathinaikos Ateny 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Salpingidis (34.), 1:1 Luis Garcia (75.), 2:1 Simao (90. + 6).

FC Aberdeen - FC Kopenhaga 4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Ja. Smith (47.), 2:0 Ja. Smith (55.), 3:0 Antonsson (71. samobójcza), 4:0 Foster (83.).

AEK Ateny - FC Villarreal 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Mavuba (40.), 1:1 Rivaldo (68.), 1:2 Tomasson (69.).

AC Fiorentina - Mlada Boleslav 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mutu (44. karny), 1:1 Rajnoch (60.), 2:1 Vieri (67.).

Hamburger SV - FC Basel 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Ergić (58.), 1:1 Olić (73.).

Stade Rennes - Dinamo Zagrzeb 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Vukojević (57.), 1:1 Mbia (88.).

5. Austria Wiedeń 4 0 1 3 1-6 1

Dowiedz się więcej na temat: zespoły | Aberdeen | Kopenhaga | fc kopenhaga | AC Fiorentina | panathinaikos | malarz | Ateny | bramki | awans