Reklama

Reklama

Prezes Piasta: Bardziej prawdopodobna jest rywalizacja z IFK

Piłkarze wicemistrza Polski Piasta Gliwice w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej zagrają ze szwedzkim IFK Goeteborg bądź walijskim Llandudno FC. - Bardziej prawdopodobna jest rywalizacja z IFK - powiedział prezes klubu Adam Sarkowicz.

Jego zdaniem szwedzki zespół będzie faworytem rywalizacji z Walijczykami w pierwszej rundzie.

- Wystarczy popatrzeć na historię, na osiągnięcia IFK. Myślę, że zagramy z nimi i to nie będzie łatwe zadanie. Ale postaramy się jak najlepiej przygotować zespół do tej rywalizacji - dodał.

Zauważył, że rozgrywanie pierwszego spotkania u siebie nie będzie korzystne dla wicemistrza Polski.

Przyznał, że od strony logistycznej podróż do Szwecji czy Walii nie jest wielkim problemem.

- Ale liczyliśmy na jakiś bliski wyjazd na południe Europy. Trudno, los chciał inaczej i trzeba to zaakceptować - stwierdził Sarkowicz.

Reklama

Gliwiczanie przebywają na zgrupowaniu w węgierskim Telki.

Po zakończeniu sezonu klub pozyskał 24-letniego reprezentacyjnego serbskiego stopera Aleksandara Sedlara. Niejasna jest z kolei kwestia pozostania w Piaście czeskiego pomocnika Kamila Vacka, wykupionego po okresie wypożyczenia ze Sparty Praga.

Rok wcześniej gliwiczanie latem zatrudnili 13 nowych zawodników. Teraz może dojść do 3-4 transferów. Przed wyjazdem na Węgry nie do końca było też oczywiste, czy drużynę nadal będzie prowadził trener Radoslav Latal.

"Nie ma tematu. Trener był z zespołem na pierwszym zgrupowaniu w Czechach, teraz przygotowuje zawodników podczas obozu na Węgrzech, ma ważny kontrakt. I tyle" - skwitował prezes.

Piast zacznie rywalizację w Lidze Europejskiej od drugiej rundy, mecze zaplanowano na 14 i 21 lipca. To będzie drugie podejście tego zespołu do LE.

Trzy lata wcześniej po zajęciu czwartego miejsca w ekstraklasie odpadł w drugiej rundzie eliminacji LE po dwumeczu z azerskim Karabachem Agdam. W Gliwicach było 1:2, w rewanżu po dogrywce 2:2.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL