Reklama

Reklama

Ponad tysiąc funkcjonariuszy. Tylu policjantów zabezpieczało finał Ligi Europy

Jak poinformowała policja, ponad tysiąc funkcjonariuszy zabezpieczało w środę finał Ligi Europy w Gdańsku. Villarreal okazał się zwycięzcą w meczu z Manchesterem United.

"Mundurowi byli tam, gdzie gromadzili się kibice, turyści i mieszkańcy. Z uwagi na panujące obostrzenia dotyczące epidemii koronawirusa policjanci w dalszym ciągu zwracali uwagę na stosowanie się do zakazów i nakazów w tym zakresie" - stwierdziła Anna Banaszewska-Jaszczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

W trakcie trwania zabezpieczenia funkcjonariusze wylegitymowali ponad 100 osób, nałożyli 46 mandatów karnych oraz skierowali 30 wniosków o ukaranie do sądu w związku z niestosowaniem się do obostrzeń związanych z COVID-19.

Zatrzymani pseudokibice

Policja zatrzymała też pięciu pseudokibiców Lechii Gdańsk, którzy dzień przed meczem na Długim Targu zaatakowali angielskich kibiców siedzących w ogródku restauracyjnym.

Reklama

"Ponadto w trakcie zabezpieczenia meczu zatrzymani zostali dwaj mężczyźni za posiadanie narkotyków oraz jeden w związku ze złamaniem przepisów w związku z bezpieczeństwem imprez masowych" - tłumaczyła gdańska policjantka.

Finał Ligi Europy dla Villarrealu

Villarreal po raz pierwszy w historii triumfował w piłkarskiej Lidze Europy, która zastąpiła Puchar UEFA. W środowym finale, który rozegrano w Gdańsku, hiszpański zespół pokonał Manchester United 11-10 w rzutach karnych. Po 90 i 120 minutach był remis 1:1.

Dowiedz się więcej na temat: Policja | Gdańsk | liga europy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje