OSC Lille - AC Milan 1-1 w meczu 4. kolejki Ligi Europy

OSC Lille zremisowało 1-1 z AC Milan w meczu 4. kolejki Ligi Europy. Francuzi prowadzą w tabeli, ale mają tylko punkt przewagi nad Milanem. Obu drużynom po piętach depcze Sparta Praga.

Liga Europy: sprawdź szczegóły

Dla Milanu dzisiejsze spotkanie było nie tylko walką o trzy punkty, ale i rewanżem za bolesną porażkę z pierwszego spotkania. Wówczas francuski zespół zwyciężył 3-0. Była to dopiero pierwsza porażka Milanu po wznowieniu rozgrywek.

Dziś goście mieli zadanie tym trudniejsze, że w wyjściowym składzie zabrakło kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, lecz już 39 sekund po zmianie stron pozbawiony Ibrahimovicia Milan otworzył wynik spotkania. Ante Rebić urwał się defensywie Lille, po czym wyłożył piłkę do Samu Castillejo. Ten musiał skierować ją do pustej bramki.

Niespełna 20 minut później wyrównał Jonathan Bamba. Płaski strzał 24-letniego napastnika była poza zasięgiem bramkarza gości.

W drugim meczu tej grupy Sparta Praga ograła Celtic Glasgow aż 4-1. W końcówce meczu na placu gry pojawił się Patryk Klimala, ale nie zdołał pomóc swojej drużynie.

Lille prowadzi w tabeli z ośmioma punktami - ma jeden punkt przewagi nad Milanem i dwa nad Spartą. Celtic zajmuje ostatnie miejsce z tylko jednym "oczkiem" na koncie.

OSC Lille - AC Milan 1-1 (0-0)

Bramki: 0-1 Castillejo (46.), 1-1 Bamba (65.).

Gianluigi Donnarumma
12′ 79′ Jérémy Pied
Sandro Tonali
75′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Samuel Castillejo Azuaga  46′
 65′ Jonathan Bamba
Jens Petter Hauge77′
28′ 63′ Miguel Ângelo da Silva Rocha
Ismael Bennacer45′
63′ Yusuf Yazıcı
Davide Calabria
79′ Tiago Emanuel Embalo Djaló
Andrea Conti
Bakary Adama Soumaoro
Leonardo Duarte da Silva
63′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Pierre Kalulu Kyatengwa
Cheikh Ahmet Tidian Niasse
Alessio Romagnoli
63′ 67′ Boubakary Soumaré