Reklama

Reklama

Na stadion Rasunda wjechały buldożery

​W piątek na stadion Rasunda w Sztokholmie wjechały buldożery. Zbudowany w 1937 roku w stołecznej dzielnicy Solna obiekt zostanie zburzony, a na jego miejscu powstanie osiedle mieszkaniowe. Zastąpił go nowy Friens Arena.

W czwartek 28,5 tys. kibiców po raz ostatni w historii przyszło na Rasundę, aby obejrzeć mecz piłkarskiej Ligi Europejskiej grupy F, w którym miejscowy AIK Sztokholm przegrał 1-2 z SSC Napoli.

Tydzień wcześniej w spotkaniu inauguracyjnym nowego stadionu Friens Arena Szwecja pokonała Anglię 4-2, a wszystkie gole były autorstwa Zlatana Ibrahimovica.

Na przebudowanej Rasundzie odbył się finał piłkarskich mistrzostw świata w Szwecji w 1958 roku, w którym Brazylia na czele z 17-letnim Pele pokonała gospodarzy 5-2.

Rekordowa liczba widzów - 53 tys. zgromadziła się na nim z okazji meczu kwalifikacyjnego z Niemcami 26 września 1965 przed mistrzostwami świata w Anglii w 1966 roku. To właśnie w tym spotkaniu zadebiutował w reprezentacji Niemiec 20-letni Franz Beckenbauer. Decydującą o zwycięstwie i awansie do MŚ bramkę na 2-1 strzelił Uwe Seeler.

W finale mistrzostw globu kobiet Norweżki pokonały na Rasundzie w 1995 roku Niemki 2-0.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy