Milik robił, co mógł. Olympique Marsylia z jednym punktem

Arkadiusz Milik nie pomógł ekipie Olympique Marsylia odnieść zwycięstwa w meczu Ligi Europy z Lazio. Polak wyszedł w pierwszym składzie francuskiej drużyny i kilka razy nieźle odnalazł się w polu karnym, ale mecz zakończył się ostatecznie bezbramkowym remisem.

Liga Europy: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Arkadiusz Milik na początku października wrócił do gry po kolejnej długiej pauzie spowodowanej kontuzją. Polski napastnik rozegrał 45 minut w meczu z LOSC Lille (0-2), a następnie wyszedł w wyjściowym składzie i zdobył bramkę w spotkaniu z Lorient (4-1).

Dziś polski snajper kolejny raz dostał okazję zaprezentowania swoich umiejętności od pierwszej minuty.

I już po upływie 21 minut Milik pokazał się z bardzo dobrej strony. Nasz napastnik oddał niesygnalizowany strzał lewą nogą z linii 16. metra, a piłka o centymetry minęła słupek bramki.

Przed przerwą obiecującą próbę podjął jeszcze Cengiz Ünder po zejściu z bocznej strefy, lecz jego uderzenie obronił Thomas Strakosha.

Lazio - Olympique Marsylia. 73 minuty Arkadiusza Milika

Pierwsza połowa nie była porywająca. W drugiej obie ekipy zaczęły się jednak rozkręcać - przynajmniej chwilowo.

Ciro Immobile zdołał nawet w 59. minucie wpakować piłkę do siatki, ale został złapany na minimalnym spalonym, co zdarzało mu się w czwartkowym meczu nagminnie. Chwilę wcześniej włoski snajper uniknął ofsajdu, za to zmarnował stuprocentową okazję, uderzając nad poprzeczką.

Milik opuścił plac gry w 73. minucie, a zastąpił go były piłkarz AS Roma - Gerson.

W końcówce zrobiło się gorąco. Lazio dominowało, stwarzając sobie groźne okazje. Pau Lopez jednak nie dał się pokonać.

Bezbramkowy remis pozwolił ekipie Lazio zrównać się w tabeli grupy E z liderem - Galatasaray. Obie drużyny mają na koncie po cztery punkty. OM z trzema "oczkami" zajmuje trzecią lokatę.

Lazio Rzym - Olympique Marsylia 0-0

Liga Europy
2021-10-21 18:45 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 8329 | Arbiter: Deniz Aytekin

Luan Peres Petroni
56′ Sergej Milinković-Savić
Mattéo Elias Kenzo Guendouzi Olié73′
57′ Toma Bašić
Cengiz Ünder
77′ Danilo Cataldi
Pol Mikel Lirola Kosok61′
56′ Felipe Anderson Pereira Gomes
Boubacar Bernard Kamara73′
Ciro Immobile
Dimitri Payet52′
77′ Mattia Zaccagni
Álvaro González Soberón
56′ Jean-Daniel Akpa
Pape Alassane Gueye73′
Gonzalo Escalante
Amine Harit
57′ Romero Alconchel Luis Romero
Gerson Santos da Silva73′
77′ Lucas Pezzini Leiva
Paolo Sciortino
77′ Raul Moro Prescoli