Manchester United - Real Sociedad 0-0 w 1/16 Ligi Europy. Awans "Czerwonych Diabłów"

Piłkarze Manchesteru United nie roztrwonili czterobramkowej zaliczki i po bezbramkowym remisie w rewanżu z Realem Sociedad awansowali do 1/8 finału Ligi Europy.

Goście szybko - bo już w 14. minucie - powinni wyjść na prowadzenie. Po faulu Daniela Jamesa na Andonim Gorosabelu arbiter odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Mikel Oyarzabal, który celował w lewy górny róg bramki, ale przestrzelił. Piłka przeleciała obok słupka.

Kolejne sytuacje stworzyli sobie zawodnicy Manchesteru. W 22. minucie uderzenie Anthony'ego Martiala obronił bramkarz, a po upływie kilku chwil Bruno Fernandes trafił w poprzeczkę.

Nieco lepszą celnością wykazał się w 63. minucie Axel Tuanzebe, który po rzucie rożnym głową wpakował piłkę do siatki.

Bramka nie została jednak uznana. Do akcji wkroczył system VAR. Belgijski sędzia Lawrence Visser podbiegł do monitora i odgwizdał faul Victora Lindelofa, który - choć nie trafił w piłkę - wyskoczył tak wysoko, że trafił Jona Bautistę kolanem prosto w głowę. Za to zagranie rodem z MMA 26-latek obejrzał żółtą kartkę.

Ostatecznie żadna z ekip nie zdołał strzelić gola, a piłkarze Manchesteru mogli świętować awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Alejandro Remiro Gargallo
46′ Aaron Wan-Bissaka
Andoni Gorosabel Espinosa46′
Eric Bertrand Bailly
Igor Zubeldía Elorza
65′ Victor Lindeloef
Modibo Sagnan
Alex Nicolao Telles
Aihen Muñoz Capellán
40′ 46′ Frederico Rodrigues Santos
Ander Guevara Lajo72′
76′ Mason Greenwood
Mikel Merino Zazón
59′ Daniel James
Martín Zubimendi Ibáñez
Nemanja Matić
Adnan Januzaj66′
46′ Bruno Miguel Borges Fernandes
Jon Guridi Aldalur72′
46′ Axel Tuanzebe
Ander Barrenetxea Muguruza46′
46′ 49′ Brandon Williams
Jon Bautista Orgilles46′
76′ Shola Shoretire
Roberto López Alcaide
Ethan Stuart William Galbraith
Martín Merquelanz Castellanos66′
46′ Marcus Rashford
Cristian Portugués Manzanera46′
59′ Amad Diallo Traoré