Reklama

Reklama

Litewskie media: Żalgiris powalił na kolana Lecha

"Żalgiris powalił na kolana Lecha" - to jeden z tytułów na litewskich portalach relacjonujących spotkanie w Wilnie, w którym piłkarze poznańskiego zespołu przegrali 0-1 w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej.

"Nie bez podstaw zawodnicy Żalgirisu mocno wierzyli w swe szanse. Podopieczni Marka Zuba w czwartek na stadionie Litewskiej Federacji Piłkarskiej pokonali Lecha 1-0" - pisze portal Lrytas.lt. Odnotowuje, że "na trybunach fani gości swymi pieśniami podżegali atmosferę, ale to zbytnio nie natchnęło zawodników ich drużyny".

Portal 15min.lt wskazuje, że spotkanie przyciągnęło nadzwyczaj dużo kibiców. Podkreśla, że zostały sprzedane wszystkie bilety. Pisząc o zwycięstwie wileńskiej drużyny przypomina, że "za tydzień w Polsce jest rewanż, który zadecyduje, czy Żalgiris awansuje do kolejnej rundy".

Reklama

Portal Lrytas.lt donosi, że "po zakończeniu meczu, Polacy, którym towarzyszyła policja, udali się do centrum miasta, do barów, gdzie w piwie będą topili żal po porażce ich drużyny".

Wileńska policja poinformowała, że na razie uniknięto poważniejszych incydentów i starć kibiców obu zespołów. Za drobne wykroczenia, do godz. 22 czasu lokalnego, zatrzymanych zostało pięciu Litwinów i jeden Polak. Przez całą noc w mieście będą wzmocnione patrole.

Z Wilna Aleksandra Akińczo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL