Ligi Europejska: FK Astana - Manchester United 2-1 w grupie L

W starciu piątej kolejki Ligi Europejskiej FK Astana pokonał na własnym stadionie Manchester United 2-1. To były pierwsze punkty wywalczone przez Kazachów w bieżącej edycji, a także pierwsza porażka i pierwsze stracone bramki przez "Czerwone Diabły".

J. Lingard 10'

Zaczęło się po myśli faworyta. Goście objęli prowadzenie już w 10. minucie. Luke Shaw podał do Jessiego Lingarda, który przymierzył spoza pola karnego.

Na początku drugiej połowy powinno być 2-0 dla przyjezdnych. Fatalnie pod bramką Astany zachował się jednak Tahith Chong, który nie trafił do "pustaka" z kilku metrów.

Niewykorzystana okazja zemściła się w 55. minucie, gdy do wyrównania doprowadził Dmitrij Szomko.

Astana zwycięstwo zapewniła sobie siedem minut później. Z prawej strony silnie piłkę w pole karne wstrzelił Antonio Rukavina, a ta odbiła się od interweniującego Di'Shona Bernarda i wpadła do siatki.

Ole Gunnar Solskjaer w czwartkowym spotkaniu wystawił wielu młodych piłkarzy. Oprócz Bernarda (19 lat) czy Chonga (19) byli to: Dylan Levitt (19), Ethan Laird (18), Mason Greenwood (18), James Garner (18), Angel Gomes (19). Najstarszym graczem był bramkarz Lee Grant, który ma 36 lat, a z bardziej doświadczonych zawodników oglądaliśmy wspomnianych Lingarda i Shawa.

United nadal są liderem tabeli, z 10 punktami, natomiast Astana wciąż zajmuje ostatnie miejsce - trzy "oczka".

Lee Grant
81′ Abzał Biejsiebiekow
Di'Shon Bernard 62′ (samob.)
69′ Jurij Łogwinienko
Adilson Angel Abreu de Almeida Gomes89′
39′ Rúnar Már Sigurjónsson
James Garner84′
 55′ 83′ Dmitrij Szomko
Dylan Levitt59′
85′ Siergiej Chiżniczenko
Jesse Lingard  10′ 88′
90′ Roman Murtazajew