Reklama

Reklama

Liga Europy: Zieliński kontra FC Barcelona. Znamy wyniki losowania 1/16 finału

W poniedziałek 13 grudnia w Nyonie odbyło się losowanie par 1/16 finału Ligi Europy. Hitem tej fazy rozgrywek będzie spotkanie FC Barcelona z SSC Napoli.

Tegoroczne rozgrywki Ligi Europy były dla polskich kibiców szczególnie interesujące, bowiem w fazie grupowej mieliśmy swojego przedstawiciela, Legią Warszawa, która zaczęła od dwóch zwycięstw, ze Spartakiem w Moskwie i z Leicester u siebie, ale niestety później poniosła cztery kolejne porażki i ostatecznie zajęła czwarte miejsce w swojej grupie, nie awansując dalej.

Mimo to emocji już w tych rozgrywkach nie powinno zabraknąć. Na wiosnę w Lidze Europy zobaczymy 24 zespoły, choć na tym etapie zobaczymy tylko szesnaście z nich. Zwycięzcy grup zostali od razu skierowani do 1/8 finału, natomiast zespoły z drugich miejsc w tej fazie rozgrywek zmierzą z drużynami, które zajęły trzecie miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Reklama

Wśród tych drużyn jest między innymi FC Barcelona, grająca niezwykle efektowny futbol Atalanta czy też Borussia Dortmund i FC Porto. Z kolei w gronie zespołów z drugich miejsc w fazie grupowej Ligi Europy w losowaniu brały udział SSC Napoli, Olympiakos Pireus czy rzymskie Lazio.

Ostatecznie najciekawszą parą, którą los zestawił ze sobą już na tym etapie rozgrywek, będzie spotkanie FC Barcelona z SSC Napoli. Bardzo interesująco zapowiada się również starcie Atalanty z Olympiakosem Pireus.

Zestaw par 1/16 finału Ligi Europy:

Sevilla FC - Dinamo Zagrzeb

Atalanta BC - Olympiakos Pireus

RB Lipsk - Real Sociedad

FC Barcelona - SSC Napoli

Zenit St. Petersurg - Real Betis

Borussia Dortmund - Rangers FC

Sheriff Tyraspol - SC Braga

FC Porto - SS Lazio

Pierwsze mecze zostaną rozegrane 17 lutego, natomiast rewanże tydzień później. Losowanie 1/8 finału odbędzie się 25 lutego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy