Liga Europy: Wolverhampton Wanderers FC - Olympiakos Pireus 1-0 (1-0)

6 sierpnia na Molineux Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Wolverhampton a Olympiakosu Pireus. Mecz zakończył się zwycięstwem Wolverhampton 1-0.

R. Jimenez 8'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Wolverhampton (”Wilki”) zdobył z rzutu karnego Raul Jimenez w ósmej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 17. minucie Jonny Castro został zastąpiony przez Rúbena Vinagrego. Od 38. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Wolverhampton.

W 46. minucie Giorgos Masouras został zmieniony przez Lazara Ranđelovicia, a za Andreasa Bouchalakisa wszedł na boisko Konstantinos Fortounis, co miało wzmocnić drużynę Olympiakosu Pireus. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adamę Traoré na Dioga Jotę w 57. minucie. Trener Olympiakosu Pireus postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Mohameda Camarę i na pole gry wprowadził napastnika Kokę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Daniel Podence z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie trener Wolverhampton postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Podence'a. Na boisko wszedł Leander Dendoncker, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pape'a Cisségo z Olympiakosu Pireus, a w czwartej minucie doliczonego czasu meczu Raula Jimeneza z drużyny przeciwnej.

W 82. minucie w zespole Olympiakosu Pireus doszło do zmiany. Cafú wszedł za Guilherme. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ousseynou Ba45′
17′ Jonathan Castro Otto
Pape Abou Cissé74′
Conor Coady
Omar Elabdellaoui
Matt Doherty
Konstantinos Tsimikas45′
71′ 71′ Daniel Castelo Podence
Mathieu Valbuena
Rúben Diogo da Silva Neves
Giorgos Masouras46′
38′ Joao Moutinho
Andreas Bouchalakis46′
Romain Saïss
Mohamed Mady Camara65′
57′ Adama Traoré Diarra
Guilherme dos Santos Torres82′
 8′ (k.) 90′ Raul Jimenez
Vassilis Torosidis
17′ Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Ribeiro Dias Cafu82′
Bruno André Cavaco Jordão
Konstantinos Fortounis46′
71′ Leander Dendoncker
Ahmed Hassan Mahgoub65′
57′ Diogo José Teixeira da Silva
Vasilios Sourlis

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Wolverhampton, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Olympiakosu Pireus w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.