Liga Europy: Willem II Tilburg - Rangers FC 0-4 (0-2)

24 września na Koning Willem II Stadion w Tilburg odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Willemu II a Glasgow Rangers. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Glasgow Rangers 4-0, który wywalczyło awans.

C. Goldson 71'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu arbiter ukarał kartką Bornę Barišicia, piłkarza Glasgow Rangers.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glasgow Rangers w 22. minucie spotkania, gdy James Tavernier strzelił z karnego pierwszego gola.

Drużyna Willemu II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Ryan Kent.

W 27. minucie kartkę dostał Paddy Nelom z jedenastki gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Filip Helander wywołał eksplozję radości wśród kibiców Glasgow Rangers, strzelając kolejnego gola w 55. minucie starcia. W 59. minucie Driess Saddiki został zmieniony przez Johna Yeboaha.

W 60. minucie w drużynie Willemu II doszło do zmiany. Mats Köhlert wszedł za Ché Nunnelego. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Alfredo Morelos z Glasgow Rangers.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glasgow Rangers w 71. minucie spotkania, gdy Connor Goldson zdobył czwartą bramkę. Po chwili trener Glasgow Rangers postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Ryana Kenta. Na boisko wszedł Jordan Jones, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 73. minucie Jordens Peters został zmieniony przez Victora van den Bogerta, co miało wzmocnić drużynę Willemu II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bornę Barišicia na Calvina Basseya oraz Alfreda Morelosa na Cédrica Ittena. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Willem II: Vangelisowi Pavlidisowi w 81. i Polowi Llonchowi w 82. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Connor Lambert Goldson  71′
27′ Paddy Miquel Nelom
Filip Viktor Helander  55′
73′ Jordens Peters
James Henry Tavernier  22′ (k.)
82′ Pol Llonch Puyalto
Steven Davis
59′ Driess Saddiki
Ianis Hagi
Görkem Sağlam
Glen Adjei Kamara
Mike Trésor Ndayishimiye
Scott Nathaniel Arfield
60′ Ché Nunnely
Ryan Kent  25′ 72′
81′ Vangelis Pavlidis
Alfredo José Morelos Aviléz66′ 79′
Jorn Brondeel
Jonathan Peter McLaughlin
Jop van den Avert
Leon Aderemi Balogun
73′ Victor van den Bogert
Calvin Bassey Ughelumba74′
Wesley Spieringhs
Nathan Patterson
Paul Gladon
Jermain Defoe
60′ Mats Köhlert
Cédric Jan Itten79′
59′ John Yeboah Zamora
Jordan Lewis Jones72′

Jedenastka Willemu II zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dwie. Piłkarze Glasgow Rangers otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.