Reklama

Reklama

Liga Europy: VMFD Żalgiris Wilno - Paide Linnameeskond 2-0 (2-0)

27 sierpnia na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Żalgiris a Paide Linnameeskond. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Żalgirisu 2-0, który wywalczył awans.

27 sierpnia na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Żalgiris  a Paide Linnameeskond. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Żalgirisu 2-0, który wywalczył awans.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Andrija Kaluđerović.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Żalgiris w 32. minucie spotkania, gdy Liviu Antal zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Paide Linnameeskond wyszła w zmienionym składzie, za Sandera Sinilaida wszedł Bruno Caprioli. W 63. minucie w jedenastce Paide Linnameeskond doszło do zmiany. Edrisa Lubega wszedł za Siima Lutsa.

Reklama

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Sergeiemu Mosznikowowi, piłkarzowi Paide Linnameeskond. W 68. minucie Karlo Kamenar zastąpił Mantasa Kuklysa. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brunona Capriolego z Paide Linnameeskond, a w 77. minucie Mantasa Kuklysa z drużyny przeciwnej.

W 76. minucie Andre Frolov został zmieniony przez Deabeasa Owusu, co miało wzmocnić zespół Paide Linnameeskond. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liviu Antala na Richie Ennina w 81. minucie oraz Hugona Videmonta na Francisa Kyeremeha w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Drużyna Żalgiris zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Paide Linnameeskond.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL