Liga Europy: VMFD Żalgiris Wilno - Paide Linnameeskond 2-0 (2-0)

27 sierpnia na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europy pomiędzy drużynami Żalgiris a Paide Linnameeskond. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Żalgirisu 2-0, który wywalczył awans.

L. Antal 32'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Andrija Kaluđerović.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Żalgiris w 32. minucie spotkania, gdy Liviu Antal zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Paide Linnameeskond wyszła w zmienionym składzie, za Sandera Sinilaida wszedł Bruno Caprioli. W 63. minucie w jedenastce Paide Linnameeskond doszło do zmiany. Edrisa Lubega wszedł za Siima Lutsa.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Sergeiemu Mosznikowowi, piłkarzowi Paide Linnameeskond. W 68. minucie Karlo Kamenar zastąpił Mantasa Kuklysa. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brunona Capriolego z Paide Linnameeskond, a w 77. minucie Mantasa Kuklysa z drużyny przeciwnej.

W 76. minucie Andre Frolov został zmieniony przez Deabeasa Owusu, co miało wzmocnić zespół Paide Linnameeskond. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liviu Antala na Richie Ennina w 81. minucie oraz Hugona Videmonta na Francisa Kyeremeha w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Kristjan Pelt
68′ Karlo Kamenar
Andre Frolov76′
Saulius Mikoliunas
Siim Luts63′
Domantas Šimkus
Sergei Mosznikow64′
90′ Hugo Videmont
Joseph Saliste
Modestas Vorobjovas
Sander Sinilaid46′
 32′ 81′ Liviu Antal
Henri Anier
 9′ Andrija Kaluđerović
Muhammed Sanneh
68′ 77′ Mantas Kuklys
Abdul Razak Yusif
Karolis Uzėla
Bruno Souza Caprioli46′ 71′
81′ Richie Ennin
Edrisa Lubega63′
90′ Francis Kyeremeh
Deabeas Nii Klu Owusu Sekyere76′

Drużyna Żalgiris zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Paide Linnameeskond.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.